Župani in podžupanja štirih občin Slovenske Istre so se z ministrom za notranje zadeve Alešem Hojsom pogovarjali o možnosti zagotovitve ustreznih namestitev policistov, ki bi bile potrebne v primeru povečanega števila policistov na obali v poletnih mesecih. Koordinacija županov se je že dogovorila, da bodo ministrstvu ponudili primerno namestitev.
HOJS O IZJEMNO USPEŠNEM SESTANKU: "Bil sem pozitivno presenečen nad odzivom županov"
Piran
"Sestanek je bil izjemno uspešen, bil sem pozitivno presenečen nad odzivom županov. Ti so deloma že poiskali rešitve, deloma jih še bodo, kar seveda kaže na zelo dobro sodelovanje z lokalnimi skupnostmi, z ministrstvom za notranje zadeve in policijo pri iskanju rešitev za izboljšanje varnosti na obali," so ministrove besede povzeli v sporočilu za javnost ministrstva.
To uspešno sodelovanje naj bi se po ministrovih besedah pokazalo tudi v ustreznih rešitvah pri pridobivanju stanovanjskih enot, ki jih v ministrstvu nameravajo kupiti za dolgoročno namestitev policistov. "S tem bomo zagotovili boljše delovne pogoje policistov, tudi tistih, ki bodo na obalno območje napoteni v času turistične sezone," je dejal.
Izolski župan Danilo Markočič je v izjavi po petkovem sestanku z ministrom povedal, da so se pogovarjali o tem, kako zagotoviti večjo varnost v času poletne turistične sezone z večjo prisotnostjo policije na terenu. "V tej luči smo se z župani že na naši koordinaciji dogovorili, da bomo ponudili ministrstvu možnosti namestitev policistov, v odkup ali najem oziroma našli kakšno drugo rešitev za potrebe policije," je povedal izolski župan.
V Občini Izola so tako poiskali štiri stanovanja, ki jih bodo v postopku ponudili ministrstvu za notranje zadeve v odkup. "Prav tako bomo pokazali tudi možnosti, katera kapacitete bi lahko bile v naslednjih dveh letih na voljo za potrebe delavcev ministrstva za notranje zadeve," je dodal.
Ministrstvo za notranje zadeve sicer na območju štirih obalnih občin že nekaj časa išče območje, na katerem bi lahko združili različna področja, ki jih pokriva. "Tako bi radi združili pomorsko policijo, policijsko upravo, še kakšno policijsko postajo. Zato ministrstvo išče različne možnosti, tako v Kopru kot v Izoli, kako bi lahko rešili to težavo," je povedal koprski župan Aleš Bržan.
Ena izmed možnosti je tudi ta, ki je pred kratkim prišla v javnost, da bi bilo to na območju nekdanje ladjedelnice v Izoli. "Vendar je o tem, tudi po ministrovih besedah, zaenkrat še prezgodaj govoriti kot o najresnejši varianti. Vendar je prav, da se tudi ta preuči. Njihov interes je jasen, izpostavili so ga in šli še nekoliko širše in zbrali informacije z različnih področij, tudi vojske in ostalih državnih institucij, kakšne so potrebe in kakšne so optimalne rešitve," je zaključil Bržan.
Komentiraj
Razvojni domet vodstva izolske občine in slovenske države je, da iz lokacije ob morju v enajstih letih ne naredita čisto nič. To pa je še kar velik dosežek.
Antiša Korljan, novinar Primorskih novic
Sobota, 19.februar 2022
www.primorske.si/
»Če bi volitve lahko karkoli spremenile, bi bile prepovedane.«
Loesje
www.loesje.org/
A ljudje sploh vejo npr., kako je prišlo do tega , da se prodaja SAVA, Metropol, da se je dalo tej vladi možnost razprodaje ?
Vsi govorijo sedanjih nesposobnih lastnikih.
Nihče pa več ne govori o LDS-ovih kriminalcih, ki so ta podjetja prvi potisnili v propad.
Razni Valanti, Bavčarji...
Allora, desni ali levi so vsi za pržon.
Kdo je prodajal in opeharil prek bank vse te biserje na obali? JanšajQuery112301487666777571608_1645276435761?? Eni ppd nujno potrebujete specijalista za zdravljenje proti demenci...eni pa itak ne premorete več mozga od ene zlate ribice. Je pa res, da vso to falango vodi peščica ljudi, ki konstantno prek msm medijev zavaja manjšino, ki jim daje možnost, da pridejo se lomastit v DZ ali celo v evropski parlament, da vlečejo mastne denarce iinvas posiljujejo z neko ideologijo, ki jo ni več na naših tleh. Enim žal ni pomoči...