Turki v škripcih, Italijani in Srbi drugič zmagali

Turški košarkarji so doživeli drugi poraz na evropskem prvenstvu v Sloveniji. Po uvodnem porazu proti Fincem so jim danes v Kopru mero vzeli še Italijani, ki so zmagali z 90:75. Belgijci so v Ljubljani po podaljšku premagali Nemce s 77:73, Srbi so bili na Jesenicah boljši od tekmecev iz BiH s 77:67, Čehi pa so v Celju premagali Poljake z 69:68.

Nemški košarkarji so po sredini senzacionalni zmagi nad Francozi na današnji drugi tekmi v Tivoliju po hudem boju morali priznati premoč Belgijcem. Ti so bili večji del tekme v prednosti, v odločilni zadnji četrtini pa so Nemci vendarle pohodili stopalko za plin in izsilili podaljšek.

V njem so bili vendarle za malenkost bolj zbrani Belgijci in "papirnatemu favoritu" tega dvoboja prizadejali prvi poraz v Ljubljani. V belgijski reprezentanci je Sacha Massot 15 točkam dodal še osem skokov, toliko točk je prispeval tudi Jonathan Tabu. V nemški ekipi je bil s 24 točkami najbolj učinkovit Robin Benzing. Drevi bo na sporedu še dvoboj med Francijo in Veliko Britanijo, na današnji prvi tekmi skupine A pa je Ukrajina premagala Izrael s 74:67.

Srbija dosegla drugo zmago

Srbija je dosegla drugo zmago: najprej je v Podmežakli padla Litva, danes pa še Bosna in Hercegovina. Prvo ime dvoboja je bil Stefan Marković s 15 točkami in sedmimi skoki, pri poražencih se je najbolj izkazal Nihad Đedović s 17 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami. V današnji prvi tekmi skupine B je Latvija po pravi srhljivki premagala Črnogorce s 73:72, ob 21. uri pa se bosta pomerila Litva in Makedonija.

Hrvati premagali Gruzijce

Uvodni celjski obračun so v izdihljajih tekme dobili Hrvati, ki so premagali Gruzijce s 77:76, drugi dvoboj pa se je po skoraj identičnem scenariju končal z zmagoslavjem Čehov, ki so štiri sekunde pred koncem tekem s trojko Luboša Bartona premagali Poljake z 69:68. Pri Čehih je Jan Vesely dosegel 23 točk in pobral 14 žog pod obema obročema, pri Poljakih pa Michal Ignerski 17 točk. Drevi bo v mestu ob Savinji še osrednja tekma skupine C med Slovenijo in Španijo.

Turki v škripcih

Turški košarkarji so še drugič v nizu igrišče zapustili sklonjenih glav. Izbrancem Bogdana Tanjevića so v sredo skalp odvzeli Finci, danes pa še Italijani. Azzurri so po imeli po izenačeni uvodni četrtini v nadaljevanju vse niti v svojih rokah, nato pa zanesljivo slavili z 90:75. Pri Italijanih je Pietro Aradori zbral 23, Alessandro Gentile 20 točk, pri poražencih pa sta Ömer Asik in Hedo Turkoglu dosegla po 12 točk. Finci so v današnjem uvodnem skandinavskem obračunu v skupini D premagali Švede z 81:60, drevi bo v Bonifiki še tekma med Grčijo in Rusijo.