TUDI ČE NI BIL NAJBOLJ PRI METU, JE BIL NAJBOLJŠI STRELEC DOMAČEGA MOŠTVA: Po nekaj težkih porazih Dončićev Dallas prišel do zmage (VIDEO)

Košarkarji Dallas Mavericks so po dveh zaporednih porazih v severnoameriški košarkarski ligi NBA tokrat zmagali. Na domačem parketu so s 109:91 premagali Philadelphio 76ers. Odlični slovenski košarkar Luka Dončić tokrat ni bil najbolj pri metu, a je vseeno v 33 minutah zbral 19 točk, temu pa dodal še 12 podaj in osem skokov.

Košarkarji Dallasa so v prvem polčasu zaostajali tudi za 12 točk, potem pa so v drugem zaigrali bolje in na koncu prišli do 24. zmage v sezoni. Dončić, ki je iz igre metal 4:15, je bil skupaj z Dwightom Powellom najboljši strelec domačega moštva. Powell, ki je deset od 19 točk dosegel v tretji četrtini, je dodal še 12 skokov. Dorian Finney-Smith je prispeval 16 točk, eden izmed ljubljencev občinstva Boban Marjanović pa 12 ob metu iz igre 5:6.

"Doživeli smo nekaj težkih porazov. To je lepa zmaga. Potrebovali smo jo," je po koncu tekme dejal Dončić. Dallas je ponovno igral brez Latvijca Kristapsa Porzingisa. Za Philadelphio je Tobias Harris dosegel 20 točk in deset skokov. Dallas je tako niz šestih zaporednih domačih tekem ob začetku leta 2020 končal s tretjo zmago v januarju. "Odlično smo končali niz domačih tekem. Raje bi videli, da bi zmagali še tekmo ali dve več, ampak smo, kjer smo," je po koncu povedal trener Dallasa Rick Carlisle.

Je pa izgubil Denver Nuggets, za katerega Vlatko Čančar ni igral. Na domačem parketu jih je s 111:103 premagala ekipa Cleveland Cavaliers, za katere je Collin Sexton dosegel 25 točk. Z odličnimi predstavami nadaljujejo tako košarkarji Los Angeles Lakers kot Milwaukee Bucks. Lakersi so brez prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, ki je manjkal zaradi prehlada, in Anthonyja Davisa na gostovanju s 125:110 premagali Oklahomo City Thunder. Prvi strelec prve ekipe na zahodu je bil s 36 točkami jezernik Kyle Kuzma.

Prvo moštvo vzhoda Milwaukee Bucks je s 122:101 zmagalo na gostovanju pri Portland Trail Blazers. Grk Giannis Antetokounmpo je k zmagi prispeval 32 točk, 17 skokov in šest podaj. Košarkarji Houston Rockets so v domači dvorani s 139:109 premagali Minnesoto Timberwolves. Domači zvezdnik James Harden je dosegel 32 točk in tako presegel mejo 20.000 doseženih točk v ligi NBA.

"Očitno je to odličen dosežek. Vidim širšo slike in imam večje cilje, ampak to je precej kul," je po tekmi povedal Harden, ki je postal 45. igralec v ligi NBA s tem mejnikom. Dončića in Dallas prihodnja tekma čaka v sredo, ko se bodo odpravili na gostovanje k Golden State Warriors, Čančarja in Denver pa že v noči na ponedeljek, ko bodo gostili Los Angeles Clippers. Danes zvečer po slovenskem času pa bo tretji slovenski košarkar v NBA Goran Dragić z Miami Heat gostoval pri New York Knicks.