TO SO STRELCI: Bronx Škofije z zmago tekmecem pobegnili za šest točk (FOTO)

Ekipa malega nogometa Bronx Škofije je v 17. krogu 1. SFL s 4:3 premagala Dobrepolje in se utrdila na 7. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek, Dobrepoljčani pa ostajajo zadnji. Treh točk so se veselili še prvouvrščene ekipa Siliko, branilec naslova Dobovec in Meteorplast Šic bar.

Državni prvak Dobovec je na domači tekmi v Rogaški Slatini upravičil vlogo favorita in še petič v tej sezoni premagal Oplast. Varovanci trenerja Kujtima Morine so bile prepričljivi in zbrani od prve minute. V 3. minuti so povedli z golom Andersona, v isti minuti je prvi gol v dresu Dobovca dosegel paragvajski reprezentant Francisco Javier Martinez Villalba. Do konca prvega polčasa je Dobovec dosegel še štiri gole, častni gol za goste je prvih 20 minutah zabil David Lah. V nadaljevanju tekme so gostje iz Posočja omilili poraz za končnih 7:4.

V tekmi ekip, ki sta nastopili v oslabljenih zasedbah, so se boljše znašli Ljutomerčani, ki so s 5:0 premagali Sevničane. V prvem polčasu sta za domače vodstvo poskrbela Aljaž Ruis in Ante Matan, ki sta v drugem polčasu vnovič zadela, končni rezultat pa je v 36. minuti postavil Adrijan Trstenjak za že 15. gol v sezoni.

Tekma na Vrhniki med domačim Silikom in gosti Nutrition Extrem se ni izneverila tradiciji. Spet je bila izenačena in dinamična. Na 1:0 so povedli gostje, vodilni gol je zabil novopečeni reprezentant Alan Muratagić, na 1:1 je poravnal gostujoči kapetan Andraž Žlindra, ki je v 9. minuti povišal na 2:1. Potem je na sceno stopil domači kapetan Nikola Jandrić, ki je poravnal na 2:2, Uroš Đurić, tudi reprezentant, pa je v 20. minuti domačine popeljal vnovič v vodstvo, ki pa ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Marko Bjelčević in Jandrić sta z goloma potrdila novo zmaga vodilne ekipe lige v futsalu.

Igralci iz Škofij so se veselili zmage v Dobrepolju. Varovanci trenerja Nebojše Vajiča so s 4:3 premagali Dobrepolje in domačinom, ki so na 8. mestu, pobegnili za šest točk štiri kroge pred koncem rednega dela. V domači ekipi je gole zabil Anej Kmetič, ki je bil uspešen za 1:1, 2:1 in 3:3. Za goste so bili uspešni Aleksander Stanić, Marin Mandir, Srđan Lolić in v 39. minuti izkušeni Nikola Prelčec, ki je zadel za končnih 3:4.