TO JE TO, POGI! ŠE DRUGIČ OKRONAN V PARIZU: Preživeti mora zgolj še zadnjo, slovesno etapo do Elizejskih poljan

Slovenija

Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar bo po osmem mestu na kronometru od Libourna do Saint-Emiliona (30,8 km) skupni zmagovalec 108. dirke po Franciji. Dvaindvajsetletnik s Klanca pri Komendi mora v nedeljo za potrditev druge zaporedne zmage na Touru preživeti zgolj še zadnjo, slovesno etapo do Elizejskih poljan v Parizu.

Današnja vožnja na čas je sicer pripadla Belgijcu Woutu Van Aertu (Jumbo-Visma). Belgijec je slavil s časom 35:53, drugo mesto je v etapi pripadlo Dancu Kasperju Asgreenu (Deceuninck-Quick-Step) z zaostankom 21 sekund. Tretji je bil prav tako Danec Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ki je zaostal 32 sekund.

Pogačar (UAE Team Emirates) je v cilj prišel z zaostankom 57 sekund, zasedel pa je osmo mesto in zanesljivo ubranil prednost pred zasledovalci. V Parizu bo tako v nedeljo slavil drugo zaporedno zmago na Touru.

???? Living beyond the Dream: Tadej Pogačar makes it three at Luz Ardiden. Le Tour de France #UAETeamEmirates #RideTogether #TDF2021

Objavil/a UAE Team Emirates dne Četrtek, 15. julij 2021

V skupnem seštevku bo Pogačar v Pariz pripeljal prednost 5:20 minute pred najbližjim zasledovalcem Vingegaardom, na tretjem mestu pa bo dirko po Franciji sklenil Ekvadorec Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), ki za vodilnim zaostaja 7:03 minute. Danes je v kronometru zasedel 23. mesto. V deseterici v primerjavi z dnem prej ni prišlo do sprememb.

Dvaindvajsetletni Pogačar je sicer predzadnjo etapo začel kot zadnji in odet povsem v rumeno pri prvem vmesnem času za Van Aertom zaostal 17 sekund in zabeležil osmi čas. Športni direktor UAE Team Emirates in selektor slovenske reprezentance Andrej Hauptman je za RTV Slovenija pred kronometrom dejal, da bo prvi del kronometra njegov varovanec odpeljal z rezervo in nato dodajal v zaključku, a v nogah ni bilo več pravega dinamita.

Do drugega vmesnega časa je Pogačar pridobil eno mesto, zaostanek za Van Aertom pa je znašal 38 sekund. V zadnjem delu trase je 22-letni Slovenec obdržal osmo mesto in se lahko poveselil druge zaporedne skupne zmage na Touru.

V nedeljo bo na vrsti le še slovesna etapa od Chatouja do pariških Elizejskih poljan (108,4 km). V zaključku se bodo za zmago udarili najboljši sprinterji.