TIGRI VISOKO PREMAGALI DOMŽALČANE: Sixt Primorska vknjižila še drugi par točk

Košarkarji Sixt Primorske so v vnaprej odigrani tekmi 4. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Helios Suns s 83:53 (18:17, 38:36, 59:45).

Košarkarji Sixt Primorske so vknjižili drugi par točk v ligi Nova KBM za prvaka, Helios Suns pa je na drugem zaporednem gostovanju doživel drugi poraz. Gledalci v dvorani Bonifika so videli dva povsem različna polčasa; izenačenega prvega, v katerem so imeli gostje iz Domžal tudi šest točk prednosti, in nadaljevanje, ki so ga igralci Sixt Primorske dobili z rezultatom 45:17.

Če je Helios Suns v prvem polčasu še držal ravnotežje pod obročema (17:14) in imel skoraj polovičen izkupiček v napadu, je drugi del razkril vso razliko v kakovosti, širši nabor igralcev, predvsem pa večjo željo in motivacijo pri domačih. Sixt Primorska je tretjo četrtino dobila z 21:9, zadnjo s 24:8, v skoku je bila boljša 43:26, goste pa je prisilila v 17 izgubljenih žog in jim prepustila zgolj sedem košev iz igre.

Ivan Marinković je 18 točk dosegel ob metu 8:11, Lance Harris je trojke metal 3:6 (17 točk, 7 skokov), Žan Mark Šiško je dosegel 11 točk (8 podaj), deset jih je prispeval Corin Henry, Marko Jagodić Kuridža pa je ujel 14 odbitih žog (8 + 6). Pri gostih je do dvomestne številke prišel le Miroslav Pašajlić (10 točk). Koprčani bodo 16. marca gostovali v Rogaški Slatini, Helios Suns pa bo tudi v tretjem krogu igral v gosteh, in sicer pri Petrol Olimpiji (14. 3.).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 700, sodniki: Krejić (Kranj), Mauer (Postojna), Pohleven (Maribor).
* Sixt Primorska: Henry 10 (5:6), Harris 17, Čakarun 5 (1:2), Kosi 8, Marinković 18 (2:2), Jagodić Kuridža 7 (1:3), Šiško 11 (1:2), Vončina 4 (2:2), Čebašek 3.
* Helios Suns: Pašajlić 10 (2:3), Gajić 3, Klavžar 5 (1:1), Bratec 4, Oman 6, Močnik 4 (2:4), Mahkovic 8 (1:2), Besedić 8 (0:2), Šalić 5 (3:3).
* Prosti meti: Sixt Primorska 12:17, Helios Suns 9:15.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 5:17 (Harris 3, Henry, Čebašek), Helios Suns 4:18 (Besedić 2, Mahkovic, Gajić).
* Osebne napake: Sixt Primorska 21, Helios Suns 21.