TIGRI S POLNO PARO NAPREJ: V Kopru zabeležili že šestnajsto zaporedno zmago

Košarkarji Sixt Primorske so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Zlatorog Laško z 98:74 (31:14, 51:33, 78:58).

Košarkarji Sixt Primorske so zanesljivo dobili prvi četrtfinalni obračun lige Nova KBM proti Zlatorogu in v seriji na dve zmagi povedli z 1:0. Uvrstitev v polfinale si lahko zagotovijo že v petek, 3. maja, ko bo v Laškem druga tekma (19.00).

Koprčani poraza ne poznajo že 54 dni oziroma od 7. marca, ko so izgubili v predzadnjem krogu lige Aba 2 proti Dynamicu v Beogradu. Od tedaj do danes so zabeležili šestnajst zaporednih zmag, osvojili ligo Aba 2 ter ligo za prvaka Nova KBM končali s stoodstotnim izkupičkom. Skupno je bila to zanje enainšestdeseta tekma v sezoni v štirih različnih tekmovanjih (tri od teh so že osvojili - superpokal, pokal Spar in ligo Aba 2) in 54. zmaga, kar pomeni 88,5 odstotna uspešnost.

Četudi je Sixt Primorska enega od sedmih porazov v sezoni, in to celo najvišjega z 72:92, doživela prav proti Zlatorogu, tokrat vprašanja o zmagovalcu praktično ni bilo. Zasedba Jurice Golemca je delovala motivirano in agresivno od prvih minut dalje ter si že v prvi četrtini priigrala dovolj visoko prednost za nadaljevanje (31:14).

Pri domačih, ki so dobili tudi naslednje tri četrtine, so si breme in minutažo enakomerno razdelili Marijan Čakarun (16 točk, 6 skokov, 4 podaje), Žan Mark Šiško (14 točk, met 5:6, 8 podaj), Marko Jagodić Kuridža (14 točk) in Lance Harris (13 točk), pri gostih pa je Cleveland Thomas dosegel 15 točk, Michael Gant pa 13 (9 skokov).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 600, sodniki: Španič, Mauer (oba Postojna), Krajnc (Limbuš).
* Sixt Primorska: Ferme 4 (1:2), Henry 8, Harris 13 (2:2), Čakarun 16 (4:4), Kosi 6 (0:2), Marinković 8, Hodžić 8, Jagodić Kuridža 14 (3:5), Šiško 14 (4:5), Vončina 7.
* Zlatorog: Vodiškar 4, Rožanc 8 (2:2), Thomas 15 (4:4), Rojc 11 (6:6), Barič 11 (3:3), Kellner 2, Grdadolnik 1 (1:2), Miljković 9 (1:1), Gant 13 (1:1).
* Prosti meti: Sixt Primorska 14:20, Zlatorog 18:19.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 10:22 (Harris 3, Hodžić 2, Henry 2, Ferme, Jagodić Kuridža, Vončina), Zlatorog 4:12 (Barič 2, Rojc, Thomas).
* Osebne napake: Sixt Primorska 23, Zlatorog 26.
* Pet osebnih: Jagodić Kuridža (28.).