TIGRI PONOVNO NEUSPEŠNI V LIGI ABA: Izgubili z razliko visokih 41 točk

Košarkarji Kopra Primorske so v 5. krogu lige Aba izgubili proti Ciboni s 50:91 (11:21, 27:37, 38:61).

Košarkarji Kopra Primorske so doživeli peti poraz v ligi Aba in ostajajo edina ekipa brez zmage v tekmovanju. Cibona jim je zadala najvišji poraz v sezoni, zaskrbljujoče pa je tudi dejstvo, da so Koprčani dosegli zgolj 50 točk oziroma najmanj v petih tekmah.

Igralci trenerja Andreja Žaklja niso bili dostojen tekmec. Odpovedali so v vseh elementih in bili povsem brez moči proti ekipi, ki je v dosedanjih štirih tekmah zabeležila le eno zmago. Zagrebčani so imeli že po prvih desetih minutah dvomestno prednost, ki so jo v tretji četrtini povišali na +23.

Ob omejenem igralskem kadru - na klopi je sedelo le deset igralcev, med strelce pa se jih je vpisalo šest - je največ točk za Koper Primorsko, ki je imela 22 izgubljenih žog (Vončina 8), dosegel Urban Durnik (13), po dvanajst pa sta jih zbrala Jurij Macura (7 skokov, trojke 2:4) in Erjon Kastrati (trojke 1:8).

Koper Primorsko v naslednjih dveh krogih čakata dve zahtevni preizkušnji. V nedeljo, 8. novembra, bo gostila Crveno zvezdo, 14. novembra pa sledi gostovanje pri Mornarju.

* Dvorana Dražen Petrović, sodniki: Radović (Hrvaška), Majkić (Slovenija), Savović (Črna gora).
* Cibona: Bilinovac 21 (1:1), Radovčić 11 (2:2), Marić 10, Bundović 7 (4:4), Vucić 4 (0:1), Novačić 6, Prkačin 10 (3:4), Gnjidić 11 (2:4), Drežnjak 2, Markota 1 (1:2), Nakić 8 (1:2).
* Koper Primorska: Durnik 13 (5:6), Rojc 3 (1:3), Kastrati 12 (5:6), Radulović 4 (0:2), Macura 12 (2:4), Vončina 6.
* Prosti meti: Cibona 14:20, Koper Primorska 13:21.
* Met za tri točke: Cibona 11:28 (Bilinovac 4, Marić 2, Nakić, Gnjidić, Prkačin, Bundović, Radovčić), Koper Primorska 5:18 (Vončina 2, Macura 2, Kastrati).
* Osebne napake: Cibona 23, Koper Primorska 24.
* Pet osebnih: Durnik (35.), Hrabar (36.), Prkačin (38.).

|  02 .11. 2020 ob  11: 46