SUVERENA ZMAGA PRIMORCEV: Z izjemo prve četrtine so bili vseskozi boljši tekmec

Košarkarji Kopra Primorske so v vnaprej odigrani tekmi 5. kroga 1. SKL premagali Terme Olimia Podčetrtek z 90:62 (23:20, 48:30, 73:49).

Košarkarji Kopra Primorske so v vnaprej odigrani tekmi 5. kroga 1. SKL zabeležili drugo zmago v štirih nastopih, Terme Olimia pa so doživele prvi porazih v treh tekmah.

Primorci so do zmage prišli več kot zasluženo, saj so bili z izjemo izenačene prve četrtine vseskozi boljši tekmec. Vprašanje zmagovalca so rešili že v drugi četrtini, ki so jo dobili s 25:10 in po kateri so na veliki odmor odšli z 18 točkami naskoka. Pri domačih je vseh deset igralcev stopilo na parket, med strelce pa se jih je vpisalo devet. Z 20 točkami je bil prvi strelec tekme Erjon Kastrati (trojke 4:8), 15 točk jih je za Koper Primorsko zbral Urban Durnik (7 skokov), trinajst pa Jurij Macura (met iz igre 6:7).

‼️DRUGA ZAPOREDNA ZMAGA‼️ Tigri so suvereno premagali goste s Podčrtrtka in tako podvojili zmagovalni niz v državnem prvenstvu ✅???????? #DejmoTigri #KoperPrimorska #GoTigers #Faith #Believe

Posted by KK Koper Primorska on Wednesday, October 14, 2020

Tudi pri gostih, ki niso niti enkrat vodili, na koncu pa imeli 22 izgubljenih žog, so v drugem delu vsi igralci dobili priložnost za igro. Največ točk je zbral Sandi Čebular (met 3:10, 5 izgubljenih žog, 14 točk).

Podčetrtani bodo naslednjo tekmo igrali 17. oktobra doma proti Zlatorogu, Koper Primorska pa bo naslednjih na igrišče v 1. SKL stopila 28. oktobra proti Hopsom.

* Dvorana Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Vučković (Maribor), Grbić (Ljubljana), Misson (Škofja Loka).
* Koper Primorska: Durnik 15 (1:1), Flerin 5, Rojc 6 (4:4), Kastrati 20 (2:4), Radulović 7 (1:2), Hrabar 6, Macura 13 (0:2), Nemanič 8 (1:2), Vončina 10.
* Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 2 (2:4), Ž. Švigelj 5, Sevšek 2, Maček 5, Čebular 14 (8:11), Cerkovnik 4 (2:2), Popadić 11 (4:5), Atanacković 9, Vasilić 10 (2:2).
* Prosti meti: Koper Primorska 9:15, Terme Olimia 18:24.
* Met za tri točke: Koper Primorska 11:25 (Kastrati 4, Vončina 2, Hrabar 2, Nemanič, Flerin, Macura), Terme Olimia 4:21 (Ž. Švigelj, Popadić, Atanacković, Maček).
* Osebne napake: Koper Primorska 28, Terme Olimia 20.