Suverena zmaga kanarčkov

Koprčani so z 11. zmago vsaj do nedelje spet prevzeli vodstvo na prvenstveni lestvici. Danes so na Bonifiki rutinsko ugnali predzadnjo Krko, in sicer že tretjič v sezoni. Po zmagah z 2:1 in 1:0 so danes tekmece spet odpravili z golom razlike. Junak tekme je bil Miroslav Čovilo z dvema zadetkoma. Za Koper je to druga zmaga v nizu, za Krko pa drugi zaporedni in skupno 12. poraz.

Gledalci so videli zelo povprečen prvi polčas. Omeniti velja poskus Gorana Galešića, ko je v 12. minuti s približno 10 metrov nevarno streljal, vendar je bil Matko Obradović na mestu. Osem minut pozneje je z glavo dobro meril še Miha Gregorič, spet pa je bil dobro postavljen gostujoči vratar, sicer tudi nekdanji vratar Kopra. Gosti so imeli edino polpriložnost v 29. minuti. Zoran Zeljković je z desne strani s približno 20 metrov dobro meril, a je Igor Nenezić žogo izbil.

V drugem polčasu so domači hitro odločili tekmo. Goran Galešić je v 50. in 56. minuti izvedel prosti strel oziroma kot, obakrat pa je bil najvišji v skoku Miroslav Čovilo. Koprčani so nato po ustaljenem receptu zaprli tekmo in z disciplinirano igro brez posebnih težav branili vodstvo.

Strelec dveh golov, Miroslav Čovilo

V enem redkih nevarnejših napadov Novomeščanov je v zadnji minuti Denis Mojstrović pobegnil po desni strani, podal povratno žogo v sredino, kjer je bil na pravem mestu strelec Žiga Kastrevec. V zaključnih trenutkih bi lahko gostitelji dosegli še tretji zadetek, toda po duhoviti podaji Mateja Pučka je osamljeni Matej Palčič sicer dobro streljal, a zadel le okvir vrat.

Koprčani bodo v 20., zadnjem krogu jesenskega dela prihodnjo nedeljo gostili Olimpijo, Krka pa bo dan prej gostila Gorico.

Luka Koper - Krka 2:1 (0:0)

* Stadion Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Mertik (Odranci), Ul (Maribor) in Kmetec (Orehova vas).
* Strelca: 1:0 Čovilo (50.), 2:0 Čovilo (56.), 2:1 Kastrevec (90.).
* Luka Koper: Nenezić, Halilović, Gregorič, Blažič, Guberac, Črnigoj, Pučko, Galešić, Ivetić (od 68. Palčič), Čovilo (od 88. Štulac), Pilčić (od 57. Lotrič).
* Krka: Obradović, Radulović, Ejup, Zeljković, Ivanković, Dežmar, Bešić (od 46. Mojstrović), Ihbeisheh (od 70. Kramar), Ranič, Košnik (od 64. Marošević), Kastrevec.
* Rumen karton: Bešić.
* Rdeč karton: /.

Domačin |  01 .12. 2013 ob  18: 43
9 od 14ih, ki so včeraj igrali, nimajo veze s Koprom. Koper je prvi, gledalcev pa vedno manj. Igramo non stop bunker, vzdušja ni, navijačev tudi ni, čeprav te v Kopru imamo (ker ni domačih, niti gostujočih ni več oz jih je dosti manj, kot bi jih bilo sicer), otrok, ki trenirajo v nogometni šoli Kopra na tekmah prav tako ni, prav tako njihovih staršev ne. Zbere se 150 enih in istih fac, ki znajo samo brukat na tekmah in zdravit frustracije, v upravi so sami nesposobneži (že odvzamemo ven iz tega očitka del uprave, ki se ukvarja s športnimi zadevami), itd. Če ljudi ni, kateri so še 3 leta nazaj napolnili Bonifiko, ter prav tako so redno napolnjevali Bonifiko 10 let nazaj, je torej nekaj narobe v klubu in okoli kluba. Tifozi ne morejo bit krivci, ker dvomim, da zaradi 50 mladostnikov, na tisoče ljudi več ne hodi na tekme. Bi bil čas, da se ljudje v upravi zamislijo in se pogledajo v ogledalo, če se bodo videli seveda.
koprčan |  01 .12. 2013 ob  16: 13
koliko je v ekipi domačinov?
edi |  01 .12. 2013 ob  16: 11
žalostno, da morajo luški delavci od svojega dela po nalogu kozla financirati peščico is strani pralcev denarja zbranih šminkerjev
ivo |  01 .12. 2013 ob  14: 07
-2
Čestitke za prvo mesto.tI KLOŠARJI ,ki samo pluvajo in žalijo pa boljše ,da ne pridejo na stadion zdravit frustracije.
ike |  01 .12. 2013 ob  13: 31
-3
Res ste eni veliki masturbatorji, pravite da v Luki delajo za 3 evre za nogometaše. Ja in kaj , v Aziji delajo za 50 centov za Nike, Adidas itd in vi te znamke z veseljem nosite. Nehajte že enkrat masturbirat na nogometaših, in nakladat o upravi. Zakaj potem navijate za Milan, kjer je predsednik pravnomočno osojeni, dokazano lopov. Userte se v svoj krožnik in pojejte vse kar ste zmasturbirali, že če ste z lastnim življenjem nezadovoljni in zato so vam vsi drugi krivi, samo vi ne.
Kranjski Janez za @Janez |  01 .12. 2013 ob  11: 28
Zate velja kot pravijo naši juzni bratje : Dok je ovaca biče i vune ..
Janez |  01 .12. 2013 ob  10: 34
-3
@Janez, ja ni šans, da se sporazumemo, zato je ta debata nesmiselna, ne pridemo skupaj niti za milimeter. Eni vidite samo črno, kriminal na vsakem koraku, pranje denarja, razvajene mulce, nategnjene uboge delavce-fizikalce, eno samo bedo in črno luknjo, drugi pa gledamo na ta svet z malo drugačnimi očmi, bolj pozitivno, bolj optimistično, z več pozitivne energije. Kot je napisal spodaj Kanarin, žal smo prišli v čase, ko se raje (samo)zadovoljujemo na TXT oziroma internetu (medtem ko gledamo iz udobnega naslanjača Barcelono in Real), zadovoljimo se s tem, da tam preberemo rezultat in poročilo kakšnega še bolj zafrustriranega novinarja, katerega glavna poanta je ta, da je bilo malo gledalcev, pa da so igrali obrambno, pa da je enemu domačemu igralcu malo štrlelo desno uho, pa da je trener zajebal to in to itd. to teče naprej. Žal! Jaz ostajam optimist, ali kot je že zdavnaj napisal pesnik: vremena se bodo Kranjcem zjasnila...

Uživajte še naprej, na temo športa v Kopru se pa ne bom več oglašal, je totalno neproduktivno in škoda gumbov na tipkovnici.
@ Janez |  01 .12. 2013 ob  09: 05
Vztrajni očka, zakaj se edino ti ne vprašaš koliko vstopnic je bilo prodanih in koliko bo od tega ostalo za nove žoge?...(...če si res ljubitelj "starega kova")
Nogometaši, ki jih ti omenjaš kot fante, ki jih je treba vzpodbujati, še zdaleč niso več fantiči iz igrišča temveč so že zreli fantje, ki bi morali tudi drugje kaj pametnega pokazat.
Ni dovolj da fizikalci v Luki delajo za njih za 3€/uro, pa si kljub temu zaslužijo plačo., od katere potem Luka tem srečkovičem plačuje za rekreacijo.
Oni za lenobo oz. eno uro tekanja po skoraj praznem stadionu zaslužijo več kot šef oddelka.

Ja, ja res je, šport oziroma pranje denarja preko športa bo rešu Slovenijo iz pufov.
Kanarin |  01 .12. 2013 ob  07: 44
Janez, očitno pa je pravih ljubiteljev športa samo peščica Ne verjamem, da je tako. Sam sem razmeroma redno obiskoval tekme, vztrajal sem še par tekem nazaj, pa se mi ne da več. Pa po mojem sploh ni ključen problem klubska oblast - razlog je predvsem v tem, da so tekme postale negledljive in dolgočasne (vedno obrambna taktika na domačem terenu ?!?), gledalcev ni, navijaškega vzdušja ni, kvaliteta lige je itak na psu,..zakaj bi potem to koga sploh zanimalo ? Za spremljanje samega rezultata je na voljo TXT oz internet, zakaj bi se mučil (dolgočasil) na stadionu ?
Janez |  30 .11. 2013 ob  23: 08
-4
Saj nima veze, kje jih je bilo več. Dobro, jaz sem šel po nogometu še na rokomet, kjer je bilo morda 200 ljudi, ampak nima veze. Pravi ljubitelji športa gremo na tekme ne glede na to, katera oblast je trenutno v katerem klubu. Gremo zaradi fantov, jih spudbujat, navijat. To delamo pravi športniki, pljuvači in užaljenci vseh sort pa bodo zmeraj našli dlako, ki jim smeta. Saj veste tisto bratsko: rđavom ku..cu i dlaka smeta. Gremo kanarčki v nogometu, rokometu, odbojki, vaterpolu, balinanju, kjerkoli že tekmujete!
Koper šampion |  30 .11. 2013 ob  22: 52
Na rokometi nas je blo duplo več ku na nogometi.
Janez |  30 .11. 2013 ob  22: 12
-2
Bravo fantje, prvi ste na lestvici! Ne ozirajte se na pljuvače in negativneže, ki svoje frustracije zdravijo na tem in drugih portalih. Edino, kar vam zamerim je to, da po tekmi, ki jo zmagate in na kateri vam ploskamo za dobre poteze, ne pridete pred publiko in se ji zahvalite za aplavz. To je vse! Nismo mi krivi, ki redno hodimo na tekme, da drugih foteljašev ni in da raje pljuvajo po internetu, kot pa da pridejo na tekmo. Morda bi se na to malo zamislili vaši trenerji ali kapetan moštva ali uprava. Vseeno čestitke, nocoj ste kar dobro mleli in tudi Pučkotu se bo odprlo. Korajžno naprej, kanarčki, naslednjič zgazite Olimpijo, da bodo nergači zeleni....