SLOVENSKI KOŠARKARJI OLIMPIJSKE IGRE KONČALI NA 4. MESTU: V tekmi za bron morali premoč priznati Avstralcem

Svet

Košarkarji Slovenije so na olimpijskih igrah v Tokiu osvojili četrto mesto. V tekmi za bron so morali priznati premoč Avstraliji, ki je bila boljša s 107:93 (20:19, 53:45, 78:67).

Slovenija ostaja brez olimpijskega odličja v ekipnih športih, Avstralija pa je prvič v zgodovini prišla do medalje na OI. Do zdaj je bila štirikrat četrta.

Olimpijski prvaki so košarkarji ZDA, ki so bili v finalu boljši od Francije s 87:82. Zanje je to šestnajsti olimpijski naslov in četrti v nizu.

Najboljša strelca Slovenije sta bila Luka Dončić z 22 točkami in Klemen Prepelič, ki je dosegel 18 točk.

vseved |  07 .08. 2021 ob  19: 03
Nogometaši niso in ne bodo nikoli segli niti do gležnjev rokometašem in košarkarjem! Nikoli niso in ne bodo dosegli omembe vrednega uspeha!
vseved |  07 .08. 2021 ob  15: 11