Slovenija in Hrvaška napredovali v četrtfinale

Na evropskem prvenstvu v košarki so bili na sporedu dvoboji drugega kroga drugega dela v skupini F, po njih pa sta si Slovenija in Hrvaška izborili četrtfinale. Hrvaška je v včerajšnji uvodni tekmi premagala Italijo s 76:68, Španija je nato zanesljivo opravila s Finsko z 82:56, Slovenija pa je v vrhuncu večera ukanila Grčijo s 73:65.

Slovenski košarkarji so bili tri četrtine tekme absolutni gospodarji ljubljanskega parketa, v zadnjih desetih minutah igre pa z nekoliko neodgovorno igro dopustili tekmecem iz Grčije, da so se jim slabi dve minuti pred koncem približali na šest točk. V prelomnih trenutkih dvoboja so izbranci slovenskega selektorja Bože Maljkovića vendarle zaigrali zbrano in preudarno ter dosegli še drugo zmago v drugem delu. V slovenski reprezentanci je blestel Goran Dragić z 28 točkami, v grški pa je bil najbolj učinkovit Vasilis Spanulis z 21 točkami.

Prva si je četrtfinalni nastop na sklepnem turnirju zagotovila Hrvaška, ki je bila v prvem polčasu v podrejenem položaju, v drugem pa zaigrala naravnost odlično in na krilih 5000 svojih navijačev vpisala še drugo zmago v drugem delu, skupno pa šesto v nizu. Hrvati so odlično odigrali predvsem tretjo četrtino, ki so jo dobili s 26:9. V zadnji četrtini so se Italijani povsem približali tekmecem, a so Hrvati ubranili prednost. V hrvaški ekipi je bil najbolj učinkovit Bojan Bogdanović z 18 točkami, v italijanski pa je Luigi Datome dosegel 24 točk.

Finska, ponedeljkova tekmica slovenske reprezentance, je po visokem porazu proti Hrvaški v prvem krogu izgubila še drugo tekmo. Tokrat so jo ugnali branilci naslova Španci, ki so si pot do zmage tlakovali že v prvem polčasu, v drugem pa le še dokončali delo. Prvi strelec tekme je bil Jose Calderon s 23 točkami, ob tem je zadel pet trojk, v finski ekipi pa je bil najučinkovitejši Petter Koponen s 17 točkami.

Slovenski košarkarji imajo zdaj v skupini F tri zmage, na zadnji tekmi drugega dela pa se bodo v ponedeljek, 16. septembra, pomerili s Finci. Ob 14.30 bo dvoboj med Hrvaško in Grčijo, ob 17.45 pa Italijo in Španijo.