SLOVENIJA HRVATE SPRAVILA NA KOLENA: Zgodovinski gol za odličen začetek kvalifikacij (VIDEO)

Slovenija

Slovenska nogometna reprezentanca je včeraj v Stožicah na prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 premagala Hrvaško z 1:0 (1:0). Za Slovenijo je zadel Sandi Lovrić v 15. minuti.

Slovenski nogometaši so v uvodu poti proti Katarju 2022 gostili svetovne podprvake Hrvate. Na prejšnjih osmih medsebojnih tekmah jim jih še ni uspelo premagati, tokrat pa so, čeravno so se večino tekme branili, znali z borbeno in disciplinirano predstavo obdržati svojo mrežo nedotaknjeno po zgodnjem in zmagovitem zadetku Sandija Lovrića.

Slovenija tako nadaljuje lep niz, saj je neporažena devet tekem zapovrstjo.

Izbrance Matjaža Keka v naslednjih dneh čakata še preizkušnji v gosteh, in sicer 27. marca v Sočiju proti Rusiji, 30. marca pa v Nikoziji proti Cipru. V skupini H sta sicer še Slovaška in Malta.

Selektor Kek je v začetno enajsterico postavil bolj ali manj standardno postavo v obrambi, v zvezni liniji so bili Jasmin Kurtić, Sandi Lović in Jaka Bijol, za napadalni del pa so bili zadolženi Damjan Bohar, Josip Iličić in Andraž Šporar.

Hrvati so odločneje začeli tekmo in v sedmi minuti je imel Andrej Kramarić odprt strel z roba kazenskega prostora, a malo zgrešil cilj. Še bližje zadetku je bil Nikola Vlašić v deseti minuti, ko je hitro potegnil v kazenskem prostoru in z leve strani zadel nasprotno vratnico.

Le pet minut pozneje po pogumnejši igri domačih so Slovenci povedli, do strela je prišel Sandi Lovrić na vrhu kazenskega prostora, ta je takoj sprožil, žoga je vmes malce oplazila še Marcela Brozovića in končala za hrbtom Dominika Livakovića.

Tudi v naslednjih trenutkih so Slovenci nekajkrat poskrbeli za malce bolj vroče dogajanje v kazenskem prostoru gostov, a brez pravega strela. V drugi polovici polčasa je terenska prevlada pripadla Hrvaški, ki pa ob disciplinirani domači obrambni vrsti ni prišla do nevarnega strela. V 43. minuti je na drugi strani Slovenija izpeljala obetaven protinapad, a je Josip Iličić žogo na koncu poslal čez gol z roba kazenskega prostora. Na drugi strani je ob koncu polčasa z glavo poskusil Domagoj Vida, a Jan Oblak ni imel veliko dela.

V drugem polčasu je najprej pri Hrvatih malce zunaj kazenskega prostora do strela prišel Mislav Oršić, a je bil Oblak na mestu, tako kot na drugi strani Livaković v 59. minuti po poskusu Andraža Šporarja.

Hrvati so sicer še vedno imeli precejšnjo terensko pobudo in posest žoge, toda strnjena domača obramba jim ni dovolila nevarnejšega poskusa. Na drugi strani je v 78. minuti s slabih 20 metrov poskusil Blaž Kramer, a je meril preveč po sredini, tako da Livaković ni imel težkega dela.

Po novem pritisku Hrvatov je v 84. minuti poskusil Ivan Perišić malce z leve strani, a Oblak je bil pripravljen tudi na to. Kek je ob tem dodatno zaprl igro, ko je v igro poklical še Kenana Bajrića in Nejca Skubica, kljub temu pa je Slovenija v 89. minuti prišla do protinapada, ki ga je zaključil Kramer, a le za malo zgrešil cilj.

Na Twitterju pa "vojna" med Slovenijo in Hrvaško

"Dobro jutro," so včeraj zjutraj, pred tekmo, zapisali pri Hrvaški nogometni zvezi (HNS). Ob zapisu je fotografija gola Dada Prša iz leta 2003. Zabil ga je na povratni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2004 za Bežigradom in Hrvate popeljal na Portugalsko.

NZS je Hrvatom odgovorila z zapisom "Lahko noč," ob katerem je fotografija veselja edinega strelca na tekmi.