SLAVJE NA PARKETU: Koprčani prišli do zmage zahvaljujoč prepričljivo dobljenemu skoku in dobri obrambi

Košarkarji Kopra Primorske so v 10. krogu 1. SKL premagali Helios Suns z 72:63 (21:22, 41:37, 60:54).

Košarkarji Helios Suns so se po mesecu in pol vrnili v 1. SKL in v petem nastopu doživeli drugi poraz. V derbiju 10. kroga so morali na domačem parketu priznati premoč Kopru Primorski. Za Domžalčane je bila to prva od devetih tekem, ki jih bodo v decembru odigrali v 1. SKL. Večina je zaostalih, ki so bile prestavljene zaradi zdravstvenih težav ali nastopa v mehurčku lige Aba 2 v Srbiji.

Koprčani so do zmage prišli zahvaljujoč prepričljivo dobljenemu skoku (42:27) - polovico sta jih pobrala Urban Durnik (13) in Jurij Macura (8) - in dobri obrambi na ključnih domačih posameznikih. Blaž Mahkovic je sicer dosegel 24 točk (met 7:11), a od tega le pet v drugem polčasu, Mihailo Sekulović pa je za svojim povprečjem 18 točk zaostal za deset točk.

Ni šlo. KK Koper Primorska je slavila s 63:72.⛹????‍♂️☀️ Občina Domžale Košarkarska zveza Slovenije ABA Liga 2 Helios...

Posted by Helios Suns on Thursday, December 3, 2020

Na drugi strani je pri Kopru Primorski, ki je po delnem izidu 12:1 med 27. in 32. minuto (62:54) odbila vse poskuse domačih za preobrat, izstopal Erjon Kastrati s 24 točkami (trojke 5:10), svoje pa sta dodala Jurij Macura (14 točk) in Urban Durnik (10).

Domžalčani bodo naslednji teden odigrali dve tekmi, 9. decembra zaostalo petega kroga v Laškem in 12. decembra redni 11. krog na Polzeli, Koper Primorska pa bo 9. decembra gostila Ggd Šenčur.

* Dvorana Domžale, brez gledalcev, sodniki: Zupančič, Savić (oba Ljubljana), Lapanović (Novo mesto).
* Helios Suns: Ferme 6 (1:2), Morina 2 (2:2), Oman 8 (2:2), Sekulović 8 (2:4), Mahkovic 24 (8:9), Vujasinović 11, Hirschmann 2, Prepelič 2.
* Koper Primorska: Durnik 10, Rojc 7 (1:1), Kastrati 24 (1:1), Hrabar 3, Macura 14 (4:6), Nemanič 6 (2:2), Vončina 8 (2:4).
* Prosti meti: Helios Suns 15:19, Koper Primorska 10:14.
* Met za tri točke: Helios Suns 8:34 (Vujasinović 3, Mahkovic 2, Oman 2, Ferme), Koper Primorska 6:19 (Kastrati 5, Hrabar).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Koper Primorska 24.
* Pet osebnih: Hrabar (32.), Rojc (38.).