REPRIZA FINALA SVETOVNEGA PRVENSTVA V NOGOMETU? Skoraj 200.000 Francozov podpisalo spletno peticijo

V Franciji je skoraj 200.000 ljudi podpisalo spletno peticijo za ponovitev nedeljskega finala svetovnega prvenstva v nogometu, ki ga je sodil poljski nogometni sodnik Szymon Marciniak.

Poljski sodnik Szymon Marciniak

V petek zjutraj se je na spletni strani v francoščini mesopinions.com 197.400 ljudi podpisalo pod zahtevo za ponovitev letošnjega finala SP v Katarju.

V komentarjih, večinoma v francoščini, so poljskemu sodniku Marciniaku očitali pristranskost, 'da se je prodal', še zlasti pa naj bi bil pristranski v prvem polčasu, ko je poljski sodnik pokazal na enajstmetrovko za Argentino.

"Po mojem mnenju tekma ni bila odigrana po pravilih in bi jo bilo treba ponoviti z nevtralnim sodnikom," je zapisal en uporabnik Twitterja.

Marciniak je bil prvi poljski sodnik, ki je sodil finale svetovnega prvenstva.

Argentina je na stadionu Lusail v Katarju šele po izvajanju enajstmetrovk premagala Francijo in osvojila naslov svetovnega prvaka. Po 90 minutah je bilo neodločeno 2:2, po podaljšku 3:3, po enajstmetrovkah pa so albicelesti zmagali s 4:2. Francija je osvojila drugo mesto in ni ubranila naslova svetovnega prvaka iz Rusija leta 2018.

hribi |  23 .12. 2022 ob  15: 09
Vem da v pomanjkanju dobrih novic se novinar zapleta s slabimi zgodba ni. Ampak ta zgodba je še nižje od slabega. Nekateri narodi bi se morali naučiti prenesti poraz. Razen če se niso pritožili tisti del Francozov ki niso Afričani.