PRIMORCI OSTAJAJO EDINI NEPORAŽENI V LIGI: Hopse Polzelo ugnali za 14 pik

Košarkarji Kopra Primorske so v tekmi 4. kroga 1. SKL premagali Hopse Polzelo z 91:77 (22:22, 44:39, 69:58).

* Dvorana Bonifika, sodniki: Pipan (Ljubljana), Javor (Ljubljana), Mohorič (Velenje).
* Koper Primorska: Šiško 16 (5:6), Kosi 2, Lazić 17 (6:8), Marinković 8 (2:4), Holt 9 (2:2), Dimec 6 (4:4), Hodžić 6, Barič 8, Hrovat 7 (4:4), Čakarun 7 (3:4), Vončina 5.
* Hopsi Polzela: Vašl 13, Atanacković 13 (2:3), Dragan 5 (2:2), Collins 12 (2:2), Vasilić 6 (2:2), Morina 7, Fowler 18 (1:2), Pešak 3.
* Prosti meti: Koper Primorska 26:32, Hopsi Polzela 9:11.
* Met za tri točke: Koper Primorska 7:20 (Hodžić 2, Šiško, Lazić, Holt, Hrovat, Vončina), Hopsi Polzela 10:29 (Vašl 3, Fowler 3, Atanacković, Dragan, MOrina, Pešak).
* Osebne napake: Koper Primorska 19, Hopsi Polzela 26.
* Pet osebnih: Barič (35.); Collins (38.), Pešak (39.).

V ponovitvi lanskega finala pokalnega tekmovanja ter letošnjega superpokalnega so Koprčani po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju prišli do zanesljive zmage ter so edina še neporažena ekipa v ligi.

Državni prvaki so na superpokalni preizkušnji slavili s 106:74, tokrat je bil dvoboj bolj izenačen. Še posebej v prvem polčasu, ko se Primorci nikakor niso mogli odlepiti.

Prva četrtina se je končala z neodločenim izidom, v nadaljevanju so Koprčani prišli do minimalnega naskoka.

Gostje so zdržali do predzadnje minute tretje četrtine, ko je bil izid 64:58. Nato so domači dosegli pet točk v 20 sekundah in postavili temelje za poznejšo zmago.

Pet minut pred koncem je bila prednost 78:62, dve minuti pred koncem pa že 86:66 in takrat je bilo že jasno, da Hopsi ne bodo prišli do preobrata. Do konca so sicer razliko zmanjšali, a zmage Koprčanov niso mogli ogroziti.

Aleksandar Lazić s 17 točkami in Žan Mark Šiško z eno manj sta bila najboljša strelca pri domačih, pri gostih je Nathaniel Fowler končal pri 18, po 13 pa sta jih zbrala Miha Vašl in Simo Atanacković.

Naslednjo tekmo bodo Koprčani igrali 28. oktobra v gosteh pri Helios Suns, Hopsi bodo dva dni pozneje gostili Krko.