PRIČAKOVAN PORAZ KOPRČANOV: Vseh upov je bilo konec pet minut pred koncem (FOTO)

Koper

Košarkarji Kopra Primorske so v 12. krogu lige Aba izgubili proti beograjski Crveni zvezdi z 78:90 (26:20, 39:49, 63:70).

Koprski košarkarji, ki jih po odhodu trenerja Jurice Golemca ter zaradi finančnih težav še nekaterih ključnih košarkarjev vodi Andrej Žakelj, so se tri četrtine hrabro borili proti evroligaški zasedbi iz Beograda, na koncu pa so pričakovano pokleknili z 90:78.

Primorska, ki je Beograjčane konec septembra premagala v superpokalu lige Aba, tokrat pa se ji je zoperstavila brez štirih ključnih igralcev - Lancea Harrisa, Marijana Čakaruna, Marka Jagodić-Kuridže in Žana Marka Šiška, je doživela četrti poraz, Crvena zvezda, ki je trojke metala 50-odstotno, pri tem pa prevladovala v skokih (32:18), je vpisala sedmo zmago ter se na točko približala današnjemu tekmecu.

Koprčani so bili danes tudi brez prvega organizatorja Šiška, ki je uradno poškodovan, neuradno pa naj bi v prihodnje postal član evroligaša Bayerna iz Münchna.

Kljub močno oslabljeni zasedbi je slovenski prvak z obale tri četrtine držal priključek, prišel tudi na zgolj štiri točke zaostanka, v zadnjih desetih minutah pa so bili gosti vendarle premočni. Vseh upov je bilo konec približno pet minut pred koncem, ko je Dejan Davidovac (21 točk, 9 skokov) zadel za tri točke in vodstvo 81:66.

Pri domačih sta bila najboljša Ivan Marinković s 17 točkami ter Nejc Barič s 16 točkami in osmimi podajami.

Primorce v 13. krogu čaka nov težak obračun, in sicer gostovanje v Beogradu pri Partizanu 29. decembra.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 2000, sodniki: Obrknežević (Srbija), Koljenšić (Črna gora), Jakub Zamojski (Poljska).
* Koper Primorska: Barič 16 (6:6), Kosi 6, Lazić 12 (1:2), Marinković 17 (1:3), Hodžić 7 (1:1), Dimec 8 (4:8), Vončina 12 (2:2).
* Crvena zvezda: Čović 7 (3:4), Brown 7, Davidovac 21 (2:4), Lazić 18 (1:2), Baron 8, Jagodić-Kuridža 2, Jenknis 7, Simanić 9 (2:3), Ojo 11 (1:1).
* Prosti meti: Koper Primorska 15:22, Crvena zvezda 9:14.
* Met za tri točke: Koper Primorska 9:25 (Lazić 3, Kosi 2, Hodžić 2, Vončina 2), Crvena zvezda 13:26 (Davidovac 5, Lazić 5, Brown, Jenkins, Simanić).
* Osebne napake: Koper Primorska 20, Crvena zvezda 24.
* Pet osebnih: Jovanović (30.).