PREPOZNAJTE ZAMRZNJENO PODOBO PARTNERJA: Zakaj 'vedno' in 'nikoli' škodujeta razmerju?

Trendi

Kaj je zamrznjena podoba in kako jo prepoznate? Eden najlažjih namigov je, ko začnete stavek z besedami 'Vedno' ... ali 'Nikoli' ... in stavek končate s kritiko, imate partnerja ujetega v zamrznjeni podobi. Na primer: "Vedno se umakneš, ko poskušam govoriti s tabo," "Nikoli mi ne pokažeš, da ti je mar," "Vedno me kritiziraš." Rezultati so jasni: partnerja postavite na negativni otok, s katerega se ne more umakniti, tudi če se po takih izjavah želi spremeniti.

Zakaj to počnete in kako to ustavite?

Zamrznjene podobe se v razmerju običajno razvijejo po tem, ko se počutite prizadete na nek način. Začnejo se kot način, kako se zaščititi pred nadaljnjo poškodbo.

Prvi korak je, da se ujamete pri tem dejanju: bodite pozorni na besede 'vedno' ali 'nikoli', ko razmišljate o partnerju ali govorite z njim.

Naslednji korak je zamenjati besedi 'vedno' ali 'nikoli' z 'včasih'. Na primer: "Včasih se umakneš, ko poskušam govoriti o težki temi" ali "Včasih se umakneš, ko rečem, da bi rad/a govoril/a." Opazili boste, da uporaba besede 'včasih' prinese mehkobo, medtem ko besedi 'vedno' in 'nikoli' povzročita trdoto.

Naslednji korak je zamenjati svojo gotovost glede tega, kdo je vaš partner, z radovednostjo in postaviti vprašanje namesto dokončne izjave. Na primer: "Včasih se zdi, da se umakneš, ko želim govoriti o težki temi. Je to res?" Lahko čutite, kako bolj vabljivo bo to za vašega partnerja, ko se mu boste približali na ta način?

Zadnji korak je prevzem osebne odgovornosti: Kaj počnete, kar povzroča to situacijo, in ali lahko kaj spremenite? Na primer: "Ali lahko na kakšen način odprem težke teme, da ti bo lažje odgovoriti? Nočem te odriniti stran, ko to počnem. To počnem samo zato, da bi bila bližje."

Če je vaš cilj ustvariti intimnost v razmerju, se prepričajte, da ne delate stvari, ki to sabotirajo. Preizkusite te preproste korake in poglejte, če naredijo razliko. Ne trdi se, da je 'vedno' tako, a včasih zagotovo je, piše Psychology Today.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija