POŠKODBA DONČIĆA V ZADNJI MINUTI TEKME: Tako je z bolečinami v gležnju odšepal z igrišča (VIDEO)

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA vpisali še deveto zmago na 13 tekmah, kar jih na razpredelnici Zahoda uvršča tik za Golden State Warriors in Phoenix Suns. Dallas je bil ponoči na domačem parketu boljši od Denverja s 111:101. Udarna latvijsko-slovenska naveza Kristaps Porzings - Luka Dončić je poskrbela za 52 točk Dallasa.

Največ točk na tekmi v Dallasu, 35, je sicer prispeval košarkar gostujočih Nuggets Nikola Jokić, ki je ob tem še dosegel 16 skokov. A je Dallas uspel streti odpor Denverja v zadnji četrtini za domačo zmago. Denverjev niz petih zaporednih zmag se je tako končal prav v Dallasu.

Porzingis je 29 točkam dodal še 11 skokov, Dončić pa je ob 23 točkah k zmagi ekipe pomagal še z 11 podajami. Tim Hardaway mlajši je 13 od svojih 19 točk vpisal v zadnji četrtini, rezervist Jalen Brunson pa se je izkazal s 17 točkami.

V zadnji minuti tekme, 44 sekund pred koncem, se je poškodoval slovenski zvezdnik Dončić, ko mu je na nogo padel Austin Rivers. Dončić je odšepal s parketa, se usedel na prazen sedež ob igrišču ter se prijel za levi gleženj, nato pa je odšepal v slačilnico.

"Mislim, da si je zvil gleženj leve noge, bomo videli, kako se bo počutil jutri," je takoj po tekmi novinarjem dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Dončić po tekmi ni bil na voljo medijem, saj je takoj prejel zdravniško oskrbo. Dallas naslednja tekma čaka v noči na četrtek v gosteh pri Phoenixu.

V kadru Denverja znova ni bilo poškodovanega Vlatka Čančarja. Zasedba Toronto Raptors je izgubila v gosteh pri Portland Trail Blazzers s 113:118. Za Toronto ni zaigral Slovenec Goran Dragić.