PORAZ NOVOGORIČANOV: Na prvi domači tekmi v letu klonili proti Kranjčanom

Goriška

Nogometaši Gorice so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti kranjskemu Triglavu z 1:2 (1:1).

Kranjčani so prvič v sezoni premagali Novogoričane, ki so tokrat pogrešali kaznovana Žigo Lipuščka in Semirja Smajlagića. Mož odločitve je bil novinec Muamer Svraka, ki je poskrbel, da so Gorenjci točkovno ujeli sedmouvrščene današnje tekmece. Za slednjimi je slab niz, saj je bil to že šesti zaporedni poraz, nazadnje pa so zmago slavili v 12. krogu prav v Kranju.

Prvi polčas se je končal z neodločenim izidom, kar nekako tudi ustreza dogajanju na igrišču. Oboji so imeli nekaj nevarnejših akcij, pri Gorici je nekaj krat poskušal predvsem Etien Velikonja, v 20. minuti pa tudi Bede Osuji, pri Triglavu pa je s prostih strelov od daleč dvakrat proti vratom meril Ivan Crnov, toda vsi ti poskusi so bili neuspešni.

V 16. minuti pa so Novogoričani povedli, potem ko je Velikonja izvrstno izvedel najstrožjo kazen - žogo je poslal v levi zgornji kot - in dosegel svoj tretji gol na zadnjih dveh tekmah. A Primorci so tudi malce srečno prišli do strela z bele točke, saj je Tilen Mlakar prekršek nad Andrijo Filipovićem storil zunaj, na desnem robu, kazenskega prostora.

Gorenjci, ki so podobno darilo dobili na tekmi proti Aluminiju v prejšnjem krogu, pa so tudi prišli do svojega zadetka, ko je v 39. minuti iz bližine izenačil Luka Majcen, potem ko je po prostem strelu zadel z glavo. Zanj je bil to osmi gol sezone.

Uvod drugega polčasa ni ponudil pravih priložnosti, zato pa je v 75. minuti Triglav povedel, ko je z močnim strelom z 18 metrov zadel Muamer Svraka po podaji Davida Tijanića. Novogoričani so se ob koncu poskušali priključiti, med drugim je Velikonja v 87. minuti poskusil z glavo, Jalen Arko pa je bil na mestu. Gorica bo v 22. krogu v soboto gostovala v Mariboru, Triglav pa bo gostil Olimpijo.

* Športni park, sodniki: Balažič, Praprotnik in Mikača.
* Strelci: 1:0 Velikonja (16./11 m), 1:1 Majcen (39.), 1:2 Svraka (75.).
* Gorica: Sorčan, Halilović (od 84. Leban), Tomiček, T. Kavčič, Celcer, Oršolić (od 70. Marinič), Kolenc, Šipek (od 79. Gulič), Osuji, Filipović, Velikonja.
* Triglav: Arko, Rogelj, Kumer, Arh-Česen, Mlakar, Mertelj, E. Kryeziu, Svraka (od 88. Udovič), Žurga (od 42. Tijanić), Majcen, Crnov (od 85. Karamatić).
* Rumeni kartoni: Filipović, T. Kavčič; Majcen.