PORAZ NA TEKMI Z MURO: Koprčani zapravili več priložnosti (FOTO)

Nogometaši Mure so v 9. krogu Prve lige Telemach Slovenije v Fazaneriji premagali Koper z 2:1 (1:0).

Včerajšnja tekma se je začela s pozornostjo za domačega nogometaša Matica Maruška, ki je kar 300-krat oblekel dres Mure in včeraj v spomin prejel dres s številko 300. Takoj nato pa je šlo zares in že v tretji minuti so povedli gostitelji, ko je Darrick Morris z izjemno lepim golom, s katerim bo kandidiral za najlepši gol kroga, domače popeljal v vodstvo.

Koprčani so bili nato podjetnejši. Dve minuti kasneje je zagrozil Bede Osuji in nato še Šipovac, a je domača obramba zdržala. Svoje priložnosti je imela tudi Mura. Najlepšo za podvojitev vodstva je v 18. minuti zapravil Luka Bobičanec. Sodniki so dolgo pregledovali posnetek po strelu Mirlinda Dakuja, ki je v roko zadel Maja Mittendorferja in se na koncu odločili za 11-metrovko. Bobičanec pa je izjemno slabo streljal po tleh in Adnan Golubović je žogo zanesljivo ukrotil.

Še naprej so ritem narekovali gostje z Obale. Atraktivno je po podaji Osujija v 25. minuti sam v kazenski prostor utekel Anis Jašaragić, a z močnim strelom s 13 metrov zadel prečnik. Isti igralec je bil ob poskusu z leve strani neuspešen še v 41. minuti, ustavila pa ga je vratnica. Na drugi strani je bil v končnici nevaren Martin Šroler.

Koprski trud je bil poplačan v 47. minuti, ko je hiter napad z močnim strelom z desetih metrov zaključil Osuji za 1:1. Takoj nato je koprski vratar Golubović prehitel Šrolerja in po odbiti žogi še Dakuja pa lepem prodoru v kazenski prostor. Andrej Kotnik je na nasprotni strani z razdalje zadel vratnico.

Koprski pritisk se je stopnjeval, žoga pa ni hotela v domačo mrežo, niti v 60. minuti, ko je najboljši strelec lige Kotnik poskušal z bele točke, a streljal čez gol. Lepo je v 73. minuti poskušal Bobičanec, a zadel kar dva koprska branilca.

V končnici je pobudo prevzela Mura. V 80. minuti pa je za novo vodstvo poskrbel Gregor Balažic z glavo po lepi podaji Bobičanca s kota. Štiriintridesetletni Balažic je dosegel sploh prvi gol za Muro. Koprčani so v končnici pritisnili, Murina obramba pa je ukrotila redke nevarne žoge. Še več, v enem od protinapadov je Tio Cipot zadel vratnico. Isti igralec je bil nato neodločen še v sodnikovem podaljšku.

V 10. krogu bo Mura v v soboto v derbiju gostila vodilno ljubljansko Olimpijo, Koprčane pa isti dan čaka lokalni derbi v Sežani.

* Stadion v Fazaneriji, gledalcev 3000, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kordež.
* Strelci: 1:0 Morris (3.), 1:1 Osuji 47.), 2:1 Balažic (80.).
* Mura: Obradović, Beganović. Morris, Balažic, Kous (od 78. Kuzmič), Bobičanec, Šroler (od 62. Shabanhaxhaj), Lorbek (od 70. Simkus), K. Cipot, Daku, T. Cipot.
* Koper: Golubović, Kambić, Mittendorfer, Simčak, Correia, Kotnik (od 79. Benedičič), Osuji, Šipovac (od 46. Šušnjara), Novoselec, Tičič, Jašaragić (od 72. Krajinović).
* Rumeni kartoni: Šroler, Morris, Bobičanec; Mittendorfer, Simčak.