Podjetna Primorska kljubuje krizi

Natečaj za najboljši poslovni načrt primorske regije Podjetna Primorska je ponovno odprl svoja vrata. V UIP Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske (v nadaljevanju: UIP) v sodelovanju s partnerji že sedmo leto zapored nagrajujejo najboljše poslovne načrte. Iščejo, kot pravijo, inovativne poslovne ideje, ki jih posamezniki ali podjetniške skupine želijo uresničiti in tako vstopiti v svet podjetništva ob podpori UIP.  Namenjen je študentom in drugim mladim, raziskovalcem, podjetnikom, akademikom in vsem ostalim prebivalcem z inovativnimi poslovnimi idejami.

Letošnja sezona Podjetne Primorske prinaša kar nekaj novosti. V želji  ponuditi potencialnim podjetnikom in že obstoječim podjetnikom z inovativnimi poslovnimi idejami primerno obliko podpore, so prijaviteljem omogočili prijavo v dve kategoriji: kategorija Optimist, ki je namenjena prijaviteljem brez predhodnih podjetniških izkušenj in kategorija Navigator, ki je namenjena prijaviteljem s predhodnimi podjetniškimi izkušnjami (pretekle ali obstoječe podjetniške izkušnje). Z namenom večjega spodbujanja podjetniške miselnosti in udejstvovanja študentskih podjetniških timov je posebna nagrada namenjena tudi najboljšemu študentskemu poslovnemu načrtu.

"Namen natečaja Podjetna Primorska je pospešiti prenos razvojnih idej podjetnih posameznikov ali skupin v tržno uspešne podjeme kot tudi pospešiti prenos znanja iz univerze v gospodarstvo. Usmerjen je k spodbujanju razvoja podjetništva in podjetniške kulture v regiji ter nastanku novih start up in spin off podjetij z visoko dodano vrednostjo. S tem tudi sledimo našemu poslanstvu, saj povezujemo akademsko sfero z gospodarstvom," so zapisali v UIP.

Druga novost se nanaša na obogatitev podpornih aktivnostih za finaliste natečaja, ki bodo poleg svetovanj in podjetniških delavnic za pisanje poslovnega načrta deležni še skupinskega mentoriranja za zagon podjetja.

Tretja novost se nanaša na nagrade. Letos bodo podeljene nagrade v obliki vavčerja, ki zajema paket svetovalnih in drugih storitev podjetniškega podpornega okolja.

Natečaj bo potekal v obdobju od marca do decembra 2013, ko bodo razglašeni zmagovalci natečaja in podeljene nagrade. V prvem, spomladanskem delu bo potekalo zbiranje prijav in opravljen bo izbor 10 do 12 najboljših poslovnih idej  finalistov, ki bodo v drugem, jesenskem delu obiskovali podjetniške delavnice za pripravo poslovnega načrta ter s pomočjo svetovanja in mentoriranja izdelali poslovni načrt. Rok za oddajo prijave na natečaj je 15. maj 2013. Finalisti bodo ob podpori svetovanja, mentoriranja in podjetniških delavnic pripravili dokončne poslovne načrte do 15. novembra letos. Svoj poslovni načrt pa bodo imeli priložnost tudi osebno predstaviti pred strokovno komisijo. Zmagovalci bodo prejeli nagrade na zaključnem dogodku predvidoma v začetku decembra 2013.

Organizator natečaja je UIP Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske v sodelovanju s partnerjema Adriatic Slovenica in Zadružno kraško banko ter s podporo Univerze na Primorskem in Gea College-a, pokroviteljev nagrad in drugih pokroviteljev. 

Poslovne ideje in poslovne načrte bo ocenjevalna strokovna komisija sestavljena iz  7 (sedem) članov, strokovnjakov iz posameznih področij: tri iz gospodarstva, tri  iz akademske sfere in en predstavnik organizatorja.  Člani strokovne komisije so dr. Rok Strašek, direktor UIP,  dr. Karmen Rodman,  strokovnjakinja za področje marketinga (UP Fakulteta za management), mag. Tina Kociper, strokovnjakinja za področje turizma in podjetništva (UP Turistica), dr. Jaka Vadnjal, strokovnjak za področje podjetništva (Gea College), Alessandro Podobnik, strokovnjak za finance (Zadružna kraška banka), Boris Pfeifer, strokovnjak za raziskave, razvoj in industrializacijo inovativnih izdelkov, Pfeiffer invent systems, in Davor Jakulin, strokovnjak za področje strateškega managementa (Atech).

Sklad: več kot 12 tisočakov

Celoten nagradni sklad znaša več kot 12.000 evrov. Zmagovalec za najboljši poslovni načrt v kategoriji Optimist prejme vavčer v vrednosti 4.000 evrov in enoletno brezplačno uporabo spletnega računovodskega programa ter v kategoriji Navigator vavčer v vrednosti 4.000 evrov in enoletno brezplačno uporabo spletnega računovodskega programa. Med finalisti bo izbran še najboljši študentski poslovni načrt, ki bo nagrajen z vavčerjem v vrednosti 3.000 evrov in enoletno brezplačno uporabo spletnega računovodskega programa. Vavčer zajema paket svetovalnih in drugih storitev podpornega podjetniškega okolja.

Poleg tega so vsi finalisti izbora deležni brezplačnega podjetniškega tečaja za pripravo poslovnega načrta, storitev svetovanja in mentoriranja za zagon podjetniške ideje. 

Z zbiranjem prijav začenjajo danes, zato vabijo k sodelovanju vse podjetne posameznike ali skupine, ki želijo uresničiti svoje poslovne ideje in se podati v svet podjetništva. Aprila bodo organizirali tudi dva informativna dneva, kjer bodo potencialni prijavitelji pridobili vse informacije glede prijave na natečaj.

Sorodne vsebine:

Abdič žanje uspehe enega za drugim

Mladi si želijo v javno upravo

Nova generacija lahko veliko pripomore k širitvi kulture!

Deli novico: