PO DOLGEM ČAKANJU NA VODI: Lina Eržen končala mladinsko SP na 9. mestu (FOTO)

Po dolgem čakanju na veter so včeraj pozno popoldne v španskem Cádizu na mladinskem svetovnem prvenstvu za iQFoil uspeli izpeljati še zadnje dejanje prvenstva, regato za medalje. V težkih regatnih pogojih je Lina Eržen včeraj odjadrala za skupno 9. mesto v konkurenci 47 najboljših svetovnih jadralk U19.

V regato za medalje se je Erženova podala s 6. mesta po zaključenih finalnih plovih. Včeraj je najprej kazalo slabo, vetra je bilo malo, a so po dolgem čakanju na vodi le uspeli zajadrati.

V petek je svoje nastope končal 16-letni Val Eržen, ki je jadral v močni konkurenci 139 fantov U19 in prvenstvo končal na skupnem 19. mestu.

Med 8. in 16. decembrom ju v Braziliji čaka še mladinsko svetovno prvenstvo pod okriljem World Sailinga.