OSTAJAJO NA VRHU: Tigri boljši od Rogaške

Košarkarji Sixt Primorske so v 6. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško z 80:66 (19:20, 43:37, 71:49).

Primorski košarkarji ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Za svojo četrto zmago na peti tekmi, prvič so izgubili v prejšnjem krogu proti Petrol Olimpiji, so premagali Rogaško, ki je trem zmagam dodala drugi poraz. Slatinčani so v prvem polčasu še nekako držali korak s tekmeci, v drugem polčasu pa so igralci Primorske hitro prišli do neulovljive prednosti.

Ekipi sta bili v prvi in večino druge četrtine izenačeni, domači so prvič na tekmi resneje pobegnili 13 sekund pred koncem polčasa, ko so povedli za devet točk (43:34). V tretji četrtini so Primorci le še oplemenitili svoj naskok, po košu Marjana Čakaruna so v 24. minuti vodili že s 56:37, isti igralec je s prostima metoma malce pozneje prednost domačih povišal na 58:38, ko pa je Shawn King v zadnji minuti tega dela igre zabil za 71:47, je bil zmagovalec praktično odločen. V zadnji četrtini so gostitelji tekmo le še mirno pripeljali do zanje srečnega konca.

Primorci bodo v 7. krogu prihodnjo soboto gostovali v Domžalah.

Pri domačih je bil s 16 točkami (trojke 4:11) najboljši Mirko Mulalić, Čakarun je 14 točkam dodal 11 skokov, King pa prav tako 14 točkam šest skokov. Pri gostih je z 18 točkami prednjačil Rashun Davis.

Uspeh dopolnile odbojkarice

Odbojkarice Luke Kopra so v 6. krogu 1. DOL za ženske doma premagale Ljubljano s 3:0 (17, 24, 18). Sebastjan Mavrič, v letošnji sezoni trener Luke Kopra, sicer pa dolgoletni statistik slovenske ženske odbojkarske reprezentance, je s svojo ekipo, ki do šestega kroga ni osvojila niti niza, končno dočakal prvo zmago. In to presenetljivo zelo prepričljivo.

V derbiju ekip brez točk je padla Ljubljana, ki jo vodi nekdanji selektor slovenske reprezentance Oleg Gorbačov. Koprčanke so končno sestavile sprejem, zato jim je bilo lažje igrati v napadu, v katerem sta se izkazali Dajana Lucas in Iman Isanović, obe sta dosegli 15 točk. Na drugi strani posebej razpoložene igralke ni bilo, še najboljša je bila Tjaša Vlepič, ki je dosegla tudi štiri blok točke.

zztop5 |  12 .11. 2017 ob  10: 25
Zakaj nekatere punce nehajo pri 18,19 letih,z aktivnim igranjem ........leta 2008/09,cela prva postava???????
Zakaj?????
Žalost |  12 .11. 2017 ob  09: 42
Derbi za zadnje mesto. Kam so lastni interesi vodilnega v koprski odbojki pripeljali nekdaj uspešen klub. Sem predsednik, da lahko igra hči in če komu ni prav naj gre drugam.