OPOZORILNI ZNAKI NA RAZGOVORIH: Na kaj morate biti pozorni po mnenju zaposlenih?

Trendi

Na spletu so ljudje delili 'opozorilne znake', ki jih je treba upoštevati med zaposlitvenim razgovorom. Trdijo, da vam lahko ti znaki dolgoročno pomagajo ohraniti dobro duševno zdravje.

Ko se pripravljamo na zaposlitveni razgovor, večina kandidatov vloži veliko časa v raziskovanje podjetja in pripravo odgovorov na pogosto zastavljena vprašanja. Vsi si želijo narediti dober vtis na potencialnega delodajalca, da bi si povečali možnosti za zaposlitev. Vendar pa uspešna predstavitev na razgovoru ne bi smela biti edina skrb. Med intervjujem je pomembno opazovati tudi, ali je podjetje primerno delovno okolje. Na družbenem omrežju Reddit je uporabnik vprašal: "Katere so 'rdeče zastavice', na katere bi morali biti vsi pozorni, ko gredo na zaposlitveni razgovor?"

What’s a red flag everyone should be aware of when attending a job interview?
byu/photo_inbloom inAskReddit

Na to vprašanje so se uporabniki hitro odzvali in delili opozorilne znake, ki jih je vredno upoštevati. Trdijo, da lahko ti znaki dolgoročno preprečijo težave z duševnim zdravjem. Eden od uporabnikov je zapisal: "Enkrat sem zavrnil službo, ker so omenili, da je prejšnja oseba na tem delovnem mestu odšla po nekaj mesecih, in večina ljudi, s katerimi sem se pogovarjal, je bila videti pod velikim stresom." Drug uporabnik je dodal: "Med intervjujem sem omenil slabe ocene podjetja na Glassdoorju. Posledično se se tako razjezili, da so prekinili razgovor. Mislim, da sem se s tem izognil slabi situaciji." Še nekdo je opozoril, da podjetja, ki se opisujejo kot 'velika srečna družina', pogosto pomenijo težavo: "Običajno to pomeni, da pričakujejo, da boste vedno na voljo in da boste delo postavili pred svoje osebno življenje."

Drugi uporabnik je zapisal: "Če so zaposleni v podjetju bodisi novi ali tam že več kot 15 let, brez vmesnih stopenj, to pomeni, da ni možnosti za napredovanje." Še nekdo je delil naslednjo izkušnjo: "Ko podpisuješ dokumente in si vzameš čas, da jih prebereš, ti začnejo govoriti, da tega ni treba brati, da samo podpiši tukaj in tam. To je rdeča zastava." Ena uporabnica je dodala še svojo izkušnjo: "Imam dve rdeči zastavi. Enkrat me je moški vprašal, koliko so stari moji otroci. Mislim, da je želel ugotoviti, ali bom lahko delala dolgo in nepričakovane ure. Če se preveč zanimajo za tvoje osebno življenje, to ni dober znak. Druga rdeča zastava je, če večina zaposlenih, s katerimi se srečaš, ni tam več kot tri leta. To pomeni, da je fluktuacija zelo visoka. Če gre za novo podjetje ali lokacijo, to ni problem, vendar v nasprotnem primeru je to lahko znak za skrb."

Med zaposlitvenim razgovorom je pomembno, da kandidati ne skrbijo samo za to, kako bodo naredili dober vtis na delodajalca, ampak da tudi ocenijo, ali je podjetje primerno za njih. Pozorni morajo biti na subtilne znake, ki lahko kažejo na morebitne težave v podjetju, saj je bolje te težave zaznati pred zaposlitvijo, kot pa se soočati z njimi kasneje.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija