Novomeščani premočni za Kanarčke

Koper

Nogometaši Krke so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 2:0 (1:0).

Nogometaši Krke nadaljujejo svojo zmagovito serijo. Dobili so že četrto zaporedno tekmo, kar je njihov najdaljši zmagoviti niz v prvi ligi. Novomeščani so doslej nanizali največ zaporednih prvoligaških zmag v zaključku sezone 1992/93, ko so po vrsti premagali Zagorje, mariborski Železničar in Steklar. V šestem poskusu so prvič zmagali tudi na Bonifiki, Koprčane so nasploh prvič premagali 22. marca na domačem stadionu. Z zmago so dva kroga pred koncem na osmem mestu obdržali šest točk prednosti pred Gorico, a si obstanka še niso zagotovili, saj so v medsebojnih tekmah slabši od Novogoričanov.

Kanarčki nadaljujejo rezultatsko krizo

Koprčani bodo v predzadnjem krogu prihodnjo soboto gostili Rudar, Krka pa Maribor.

Toliko kot ima Krka zaporednih zmag, pa ima Koper zaporednih porazov. Njegova "šok terapija" je hitro popustila, saj so rumeno-modri, po obetavnem začetku pod vodstvom Rodolfa Vanolija, znova zapadli v rezultatsko krizo. Tokratno srečanje so sicer začeli dobro, si pripravili tudi prvo priložnost, ko je Jaka Štromajer s petih metrov z desne strani streljal, a je gostujoči vratar Miodrag Mitrović žogo odbil v polje.

Koper je pritiskal, kljub večjemu številu nevarnih predložkov v kazenski prostor Krke pa do večjih priložnosti ni prihajal, zato pa so gosti v 39. minuti izkoristili že svojo prvo, ko je Žiga Kastrevec s približno 25 metrov z močnim lob udarcem presenetil mladega vratarja Davida Adama.

Jalov pritisk v drugem delu srečanja

Tudi v nadaljevanju so si prvo priložnost pripravili domači, v 50. je Patrik Posavac s 16 metrov streljal, Mitrović pa je s težavami strel ubranil. Od pričakovanega pritiska domačih pa tokrat ni bilo nič. Gosti so celo zagospodarili na igrišču, v 62. minuti pa vodstvo povišali. Adam je v kazenskem prostoru podrl Kastrevca, enajstmetrovko pa je realiziral Josip Fuček.

Zadnjo omembe vredne so imeli domači v 76. minuti, Marko Krivičić je žogo lepo podal v kazenski prostor, Štromajer pa je zadel le v zunanji del mreže. V zadnjih minutah se Dolenjci niso preveč naprezali, rutinirano so držali prednost vse do konca.

@brrrr |  18 .05. 2015 ob  07: 24
Res je, od tega 1.999 gostom :)
brrrr |  17 .05. 2015 ob  20: 08
Danes sem slisala da je za finale prodanih ze vec kot dva jurija kart.
@stara garda @mali |  17 .05. 2015 ob  18: 32
dvomim,da gre za kakšno zaroto iz ljubljane,saj sta predsednik nzs in naš župan prijatelja. koper mora SAM dati gol več od nasprotnika in to je ključ za zmago proti vsakemu, ne pa vedno iskati krivca v drugih in v drugem, teba je počistiti pred svojim pragom!!! zato pa nas nabijajo vsi kot praviš. stanje na tribunah pa je odraz in odnos kluba do okolja in ne obratno....upam v sredo na zmago kopra seveda!
mali |  17 .05. 2015 ob  13: 30
Upam,da ni kaksne mucke v giru.
borac |  17 .05. 2015 ob  12: 09
Gremo v boj do konca. Brez kapitulacije!
KP stara garda |  17 .05. 2015 ob  11: 16
Upam da v sredo rezultat upravici te 4 zaporedne poraze....smo kanta za nabijanje vsak ki ima 5 min casa nas strese kot mu pase....nisem bil na tekmi,ampak predvidevam kako je blo...gremo v sredo dokaj tolko napolnit stadion in spodbujat ta klub,ki v zadnjih mesecih se nakako priblizuje okolici (dresi,sali,znizane cene kart za finale,ceprav fc koper pri tem nima nic ampak je gost-tudi ce doma MAFIJE IZ LJUBLJANE)
Proti Celju,proti sodniku samo bucna podpora lahko naredi razliko,saj v igri roko na srce tezko pariramo
FORZA KOPER FORZA KOPRCANI
Kanarino |  17 .05. 2015 ob  06: 38
upajmo da bo v sredo drugace... To žalost zdej raje ne komentiram.... Ajde glave gor, pa u finale...zbudite se !!
miro |  17 .05. 2015 ob  00: 25