Novi navijaški incident v Rusiji

Kronika

Ruski nogomet je pretresel nov navijaški škandal. Pokalno tekmo med moskovskim prvoligašem Spartakom in nižjeligašem Šinikom so prekinili zaradi spopada med policijo in navijači, ki so pritekli na zelenico in nosili nacistične simbole.

Ruska policija je na tekmi šestnajstine pokala, ki jo je z 1:0 dobil Šinik, aretirala 78 oseb. Že pred začetkom tekme v Jaroslavlu so navijači Spartaka na zelenico metali dimne bombe. Navijači so vdrli na igrišče v drugem polčasu in v policiste začeli metati različne predmete, ti pa so jih skušali umiriti z vodnimi topovi. Sodnik je tekmo v 53. minuti prekinil, igralce poslal v slačilnico, po 20 minutah pa so nadaljevali z igro.

Evropska nogometna zveza je v sredo zaradi rasističnih izpadov navijačev moskovske ekipe CSKA na tekmi lige prvakov proti Manchester Cityju ruski klub kaznovala z zaprtjem tribune stadiona Arena Himki, kjer se zbirajo najbolj zagreti navijači Moskovčanov. Ti so na omenjeni tekmi žalili temnopoltega nogometaša gostov Yayo Toureja.