NAPETA KONČNICA V BONIFIKI: Koprčani na koncu premagali Slovan

Rokometaši Kopra so na tekmi 6. kroga lige NLB premagali Grosist Slovana z 31:30 (17:13).

Varovanci Uroša Rapotca so v domači dvorani prišli do druge zmage v z novim koronavirusom precej zaznamovani sezoni slovenskega državnega prvenstva. Koprčani so po tesni zmagi zabeležili četrto točko, Slovan pa z dvema ostaja pri dnu lestvice.

Dvoboj so nekoliko bolje odprli domači, ki so hitro povedli za dva zadetka, Slovan pa je izenačil v 12. minuti (4:4). Domači so nato stopnjevali ritem, delo gostov iz prestolnice pa je postalo oteženo v 18. minuti, ko je po udarcu s komolcem v glavo Matevža Žagarja rdeči karton prejel David Svečko.

V drugi polovici prvega dela igre so domači dvakrat povedli za šest golov, gosti pa so se jim po pol ure približali na štiri gole razlike (17:13).

V drugem delu so varovanci Aleša Repine začeli počasi grizti v prednost domačih. V 47. minuti je moral domači trener vzeti minuto odmora, potem ko so se jim gosti približali na dva gola (25:23), nato pa pri 26:25 le še na enega.

V napeti končnici je bil Koper ves čas za gol ali dva v prednosti, gosti pa so v 59. minuti izenačili na 30:30. Napad za zmago je imel Koper, ki je tik pred iztekom časa izsilil sedemmetrovko.

Izkoristil jo je Tine Poklar, z osmimi zadetki najboljši strelec pri domačih, točki pa sta posledično ostali doma. Pri gostih sta bila s šestimi goli najbolj učinkovita Aleksa Tufegdžić in Robert Sankovič.

V sedmem krogu bodo Koprčani v soboto, 17. oktobra, gostovali v Novem mestu pri Krki, medtem ko rokometaše Slovana dan prej čaka domači obračun s Slovenj Gradcem.