NAPET BOJ V BONIFIKI: Pred 1200 gledalci se je tekma končala z delitvijo točk (VIDEO)

Koper

Rokometaši Kopra 2013 in mariborskega Branika so se v 13. krogu lige NLB razšli z nedoločenim izidom 30:30 (16:14).

Osrednja tekma 13. kroga elitnega ligaškega domačega tekmovanja se je pred 1200 gledalci v osrednji koprski dvorani končala z delitvijo točk. Mariborčani so se po točkah izenačili s tretjeuvrščenimi Velenjčani, Koprčani pa so ujeli petouvrščene Škofjeločane.

Varovanci Uroša Rapotca so od takoj pokazali slo po zmagi, pred domačimi gledalci pa so si v prvi polovici tekme najvišjo prednost priigrali v 23. minuti, ko so povedli za štiri gole (12:8). A Mariborčani se niso predali, le tri minute kasneje so po delnem izidu 3:0 gostiteljem povsem zadihali za ovratnik (12:11). Tudi v začetku druge polovice tekme so bili Primorci v prednosti, a Štajerci so jih neprestano ogrožali in jim bili zelo blizu, predvsem odločno pa so zaigrali od 40. minute dalje in zaostanek treh golov (18:21) štiri minute kasneje spremenili v vodstvo s 23:22.

Rokometna četa gostujočega trenerja Marka Šibile je v prelomnih trenutkih tekme zadržala zbranost. Zadnje štiri minute sta ekipi začeli z neodločenim izidom (28:28), nato pa je gostujoča ekipa po golih Andrisa Celminša in Andraža Velkavrha povedla s 30:28. A gostitelji niso obupali, Adam Bratkovič in Nino Grzentič sta izenačila na 30:30. V zadnji minuti sta oba trenerja zahtevala minuto odmora, obe obrambi pa sta zaustavila napada nasprotnih ekip.

V koprski ekipi je blestel Nino Grzentič, ki je dosegel devet golov, v mariborski pa Tine Marušič z desetimi zadetki.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 15. decembra, gostovala v Ribnici, mariborska pa bo dan kasneje gostila Celje Pivovarno Laško.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1200, sodnika: Kavalar in Murčehajić (oba Celje).
* Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Grzentič 9, Krečič 4, Matijašević 3, Moljk, Smolnik 3, Sokolič, Guček 3, Zugan 3, Marič, Planinc 1, Stopar, Bratkovič 4.
* Maribor Branik: Đurica, Simonič, Žabić, Ranevski, Celminš 6, Marušič 10, Sok, Šol 2, Jerenec, Velkavrh 5, Budja, Jerebie 2, Golik 1 (1), Buneta 3, Štumpfl 1.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 1 (0), Maribor Branik 1 (1).
* Izključitve: Koper 2013 2, Maribor Branik 6 minut.