Na Hrvaškem zaradi goljufije v Sloveniji odstavili svetovalca ministra

Svet

Na hrvaškem ministrstvu za zaščito okolja in narave so potrdili, da so odstavili svetovalca ministra Domna Verdnika, potem ko so hrvaški mediji objavili, da je bil v Sloveniji pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje goljufije. Verdnik trdi, da ni prekršil nobenega hrvaškega zakona, omenja pa tudi možnost tožbe proti hrvaški medijem.

Na hrvaškem ministrstvu so pojasnili, da v skladu s hrvaškimi zakoni ni bilo nobene ovire za njegovo zaposlitev. Verdnik je predložil vse potrebne dokumente in potrdila, vključno s tistim, da ni kaznovan na Hrvaškem in da proti njemu ne poteka postopek pred hrvaškimi sodišči.

Na ministrstvu so obžalovali, da ni nikogar obvestil, da je bil v Sloveniji kot direktor podjetja Sekvenca zaradi goljufije pravnomočno obsojen na štiri mesece zapora, pogojno na dve leti. Zaradi tega se je kljub temu, da ni prekršil hrvaških zakonov, postavilo vprašanje njegove moralne odgovornosti in primernosti za delo na položaju svetovalca ministra Mihaela Zmajlovića.

Prepričan, da ni prekršil nobenega zakona

Verdnik poudarja, da ni prekršil nobenega izmed hrvaških zakonov. Vztraja tudi, da po zakonu delodajalcem ni bil obvezan povedati o slovenski sodbi. Zaradi škode, ki jo je povzročil ministru Zmajloviću, pa je ponudil tudi odstop, ki so ga na ministrstvu sprejeli v preteklih dneh.

Potrdil je, da se slovenska sodbo nanaša na spor z dvema bivšima zaposlenima v njegovem podjetju Sekvenca. Po prekinitvi pogodbe ni vrnil njunih osebnih stvari v vrednosti 3500 evrov. Kot je poudaril, je pogojno obdobje, v katerem ni storil nobenega kaznivega dejanja, minil v začetku leta.

Medtem je novičarski spletni portal Index.hr poročal, da je slovensko tožilstvo julija letos vložilo novo obtožnico proti Verdniku zaradi domnevne goljufije v njegovem podjetju Connecta, ki ga je vodil pred Sekvenco.

Dva Slovenca oškodoval za 60 tisočakov

Hrvaški portal trdi, da Verdnika bremenijo, da je z nezakonitim poslovanjem z delnicami oškodoval dva slovenska državljana za dobrih 62.000 evrov.

Verdnik je za Index zanikal, da bi vedel za kakršnokoli novo obtožnico proti njemu, potem ko je bilo njegovo podjetje Sekvenca iz registra sodišča leta 2011 izbrisano. O domnevni obtožnici za Connecto pa je povedal, da je zanjo slišal iz hrvaških medijev. Kaznivo dejanje je zavrnil in izpostavil, da navedbe hrvaških medijev niso točne.

Omenil je možnost tožb proti hrvaškim novinarjem in medijem, ki so poročali o njegovem primeru. Jutranji list je v nedeljo poročal, da je bil Verdnik zaposlen tudi na hrvaškem ministrstvu za regionalni razvoj in sklade Evropske unije. Na ministrstvo za zaščito okolja pa je presedlal avgusta lani, je objavil časnik.

Deli novico: