NA BONIFIKI STA SE TRESLI OBE MREŽI: Koprčani trikrat vodili, a ostali brez zmage (FOTO)

Nogometaši Kopra in Maribora so se v 18. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 3:3 (2:2).

Obračun Kopra in Maribora je na Bonifiki ponudil predstavo s kar nekaj napakami, ki pa so botrovale tudi lepim zadetkom. Koper je trikrat vodil, Maribor, ki je na Primorsko prišel na krilih zmage na večnem derbiju z Olimpijo v prejšnjem krogu, pa se je prav tolikokrat vrnil. Na koncu je ostalo pri delitvi točk, kar pomeni, da ekipi ostajata na tretjem in četrtem mestu lestvice.

Koprčani so po dobrih dveh minutah že zadeli prek Nika Omladiča, a je sodnik Rade Obrenović pred tem dosodil igranje z roko Svena Šoštariča Kariča in pokazal na belo piko. V četrti minuti je prav Omladič zanesljivo unovčil enajstmetrovko za 1:0.

NIK OMLADIČ ! #ForzaKoper???????? Koper 1:0 Maribor

Posted by FC Koper on Wednesday, December 6, 2023

V sedmi minuti je koprski nalet z novim nevarnim strelom končal Maj Mittendorfer, a z volejem žogo poslal malo čez gol. Zato pa so se v 14. minuti Štajerci vrnili v igro, Arnel Jakupović je Jana Koprivca presenetil s strelom s 25 metrov in dosegel svoj šesti gol sezone.

Pozneje so bili spet nekoliko konkretnejši Koprčani, vendar bili dvakrat nenatančni, v 29. minuti pa si je junak večnega derbija Jan Repas privoščil napako pred svojimi vrati, kjer mu je Ahmed Ankrah odvzel žogo ter matiral Menna Bergsna, ki je v vratih zamenjal Ažbeta Juga. Ta je pri Mariboru manjkal zaradi kartonov tako kot Blaž Vrhovec.

Ankraaaaah za novo vodstvo na Bonifiki! #ForzaKoper???????? Koper 2:1 Maribor

Bergsen je dobro posredoval v 33. minuti, ko je v kazenskem prostoru streljal Luka Vešner Tičić. Koper je bil konkretnejši, toda v 41. minuti je Hilal Soudani z mojstrovino izid poravnal na 2:2, potem ko je s "škarjicami" s 13, 14 metrov zadel po podaji Itsukija Urate z leve strani.

V uvodu drugega polčasa so boljši vtis pustili gosti, enkrat tudi kar nevarno streljali, toda v 65. minuti je Bergsen slabo izbil žogo izpred svojih vrat. Ta je namreč končala pri Luki Vešnerju Tičiću, ko jo je z natančnim strelom s slabih 20 metrov poslal v mrežo za novo vodstvo Kopra.

LUUUUKA! Koper 3:2 Maribor

Ta je spet v teh trenutkih bolje igral, nakar je Ante Šimundža posegel še po dveh menjavah, v igro je poslal tudi Josipa Iličića. Kljub temu so imeli Primorci zatem novo lepo priložnost, a je posredoval Bergsen, je pa v 84. minuti prav Iličić izsilil najstrožjo kazen ob Gabrielu Groznici. Sam jo je tudi uspešno izvedel v 86. minuti za še tretje izenačenje na tekmi.

Blizu novemu vodilnemu zadetku je bil kmalu zatem Vešner Tičić, a zadel le zunanji del mreže, to pa je bila tudi zadnja nevarna akcija tekme.

Koper bo v 19. krogu v nedeljo gostil Olimpijo, Maribor pa bo v ponedeljek gostoval pri Radomljah.

* Stadion Bonifika, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kasapović.
* Strelci: 1:0 Omladič (4./11 m), 1:1 Jakupović (14.), 2:1 Ankrah (29.), 2:2 Soudani (41.), 3:2 Vešner Tičić (65.), 3:3 Iličić (86./11 m).
* Koper: Štrasberger (od 1. Koprivec), Pabai, Palčič, Mittendorfer, Pavlović (od 83. Prce), Ankrah, Vešner Tičić, Omladič (od 67. Groznica), Orazov (od 46. Jelenič), Nkada, Osuji.
* Maribor: Bergsen, Žinič, Mitrović, Šoštarič Karič, Urata, Pihler (od 46. Božić, od 79. Čuk), Repas, Lorber, Soudani, Kolar (od 72. Castro), Jakupović (od 72. Iličić).
* Rumeni kartoni: Nkada, Ankrah, Osuji; Urata.