MRAKOVA IN MACAROLOVA NA SP PO MEDALJO: Z mislimi proti olimpijadi v Tokiu

Piran

Evropski prvakinji v jadralnem razred 470 Tina Mrak in Veronika Macarol si po uspešni letošnji sezoni želita podobne tudi v letu pred olimpijskimi igrami v Tokiu 2020; na Japonskem bo naslednje leto svetovno prvenstvo in tudi tam želita stopiti na zmagovalni oder.

"V letošnjem letu sva osvojili dve zlati medalji, na začetku leta sva zmagali v svetovnem pokalu v Miamiju in nato tudi na EP v Bolgariji," je po popoldanskem jadranju s podporniki in prijatelji v morju pred Portorožem nato povedala flokistka Macarolova.

V prijetnem in sproščenem druženju po prihodu iz vode v novih prostorih njunega kluba Pirat je trener Tomaž Čopi za naslednje leto in SP napovedal medaljo, kar bo po besedah krmarke Mrakove nova stopnica na poti od OI v Riu de Janeiru leta 2016 do iger v japonski prestolnici. Te sta si 9. avgusta na svetovno prvenstvo v danskem Aarhusu, kjer sta zasedli končno deseto mesto, že priborili.

Pred odhodom na SP na Danskem sta morali najboljši slovenski jadralki nekoliko spremeniti načrt treningov. Macarolova je namreč med finalno regato svetovnega pokala v Marseillu, kjer sta zasedli četrto mesto, izvedela, da mora zaradi raztrganine medialnega meniskusa na operacijo kolena in jo je čakalo mesec dni okrevanja.

Čez mesec dni odpotujeta v Miami, kjer bosta dve regati, druga bo v začetku naslednjega leta tudi za svetovni pokal. "Dolgo časa bova preživeli tudi na olimpijskem prizorišču v Tokiu, kjer bodo imeli tri zelo pomembna tekmovanja, svetovno prvenstvo, svetovni pokal in predolimpijsko regato. Tam sva že bili, vendar prej kot bodo olimpijske igre. Zato bova skušali pridobiti čim več znanja v drugačnih pogojih, kot sva jih bili vajeni izven termina OI," je pojasnila Macarolova.

"Z najinimi mislimi sva usmerjeni proti Tokiu. V predolimpijskem letu bodo potekale priprave za najpomembnejše tekmovanje v japonski prestolnici 2020. Tam bo letos SP in najin jasen cilj bo medalja. Obenem bova opravili več treningov in imeli junija daljše pripravljalno obdobje pred štirimi regatami avgusta in septembra," je napovedala Tina Mrak.

Z Veroniko Macarol sta v zadnjih letih ves čas v svetovnem vrhu. Leta 2016 sta na EP na španski Mallorci osvojili bronasto kolajno, ki jo naslednje leto v Monaku nista mogli braniti, saj je bila Macarolova poškodovana. S tretjim mestom v Solunu leta 2017 sta dosegli največji uspeh na svetovnih prvenstvih, leta 2016 pa sta bili v Riu de Janeiru do zadnjega v boju za olimpijsko medaljo, na koncu pa sta zasedli šesto mesto. Zmagali sta tudi v svetovnem pokalu v tej sezoni; januarja letos sta slavili na drugi tekmi v Miamiju.