Portal IUS-INFO ponovno pripravlja izbor 10 najvplivnejših pravnikov v državi, z iztekom prvega dela glasovanja pa je že znan izbor finalistov. Med 20 pravniki, ki jim je uspelo priti v ožji izbor, je tudi nekaj obrazov tako ali drugače povezanih z Obalo.
Med najvplivnejšimi pravniki v državi tudi Masleša, Matoz, Pavliha in Teršek
Slovenija
Osrednji slovenski pravni portal IUS-INFO letos pripravlja 14. izbor 10 najvplivnejših pravnikov. Prvi del izbora se je končal minuli teden, v njem pa so obiskovalci in uporabniki portala predlagali slovenske pravnice in pravnike, ki so po njihovem mnenju vidno zaznamovali leto 2014. Organizatorji so prejeli kar 134 različnih predlogov, med dvajsetimi največkrat predlaganimi imeni pa se je znašlo 20 pravnikov, ki se bodo v drugem delu izbora potegovali za naziv 10 najvplivnejših pravnikov letošnjega leta.
Med finalisti se je znašel Koprčan Branko Masleša, sicer predsednik vrhovnega sodišča. Družbo v elitni skupini slovenskih pravnikov mu delata koprski odvetnik Franci Matoz in ustavni pravnik Andraž Teršek, raziskovalec in predavatelj na Univerzi na Primorskem. Med top 20 pravniki je tudi dr. Marko Pavliha, mednarodno priznan pravni strokovnjak, profesor na Fakulteti za pomorstvo in promet v Portorožu.
Raznovrstna elita
V skupini 20 najvplivnejših pa so se znašli še predsednik vlade dr. Miro Cerar, dr. Matej Avbelj, profesor evropskega prava, podpredsednica vrhovnega sodišča mag. Nina Betetto, odvetnik Marjan Feguš, tožilec mag. Andrej Ferlinc, profesorica dr. Janja Hojnik, sodnik sodišča EU dr. Marko Ilešič, ddr. Klemen Jaklič, predavatelj na Univerzi Harvard, dr. Miha Juhart, dekan pravne fakultete v Ljubljani, zakonca odvetnica Nina Zidar Klemenčič in minister za pravosodje mag. Goran Klemenčič, tožilec mag. Jože Kozina, pravni zastopnik izbrisanih in nekdanji ustavni sodnik dr. Matevž Krivic, varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer, nekdanja novinarka in informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar in profesor dr. Rajko Pirnat.
Kdo od njih se bo uvrstil med deseterico najvplivnejših pa bo znano 2. decembra, ko bodo na slovesnosti v ljubljanskem Hotelu Lev najvplivnejše slovenske pravnice in pravniki prejeli priznanja ter v razpravi predstavili svoje poglede na različne aktualne teme in dogodke v slovenskem političnem, gospodarskem in družbenem okolju.
omeniti je treba, da je gospa Brezigarjeva prepovedala Mladino v bivšem sistemu....Janez pa je bil zagreti komunist....
--------------------------------------------------------------------
Javna resnica komunističnih hlapcev
Dokaz:
http://www.politikis.si/wp-content/uploads/2014/06/kucan-maslesa.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=ifydoT0v3J8
Pa mi to zgoraj razloži na razumljivi način??????
V tistem času je bilo to zakonsko določilo namenjeno vsem dotedanjim sodnikom, ki naj ne bi bili imenovani v sodniško funkcijo s trajnim mandatom. V zadnjih letih pa vse pogosteje ugotavljamo, da sodstvo omenjenega zakonskega določila preprosto ni spoštovalo. Naj omenim javnosti že znane nekatere primere sodnikov, ki leta 1994 evidentno niso izpolnjevali pogoja predpisanega v zadnjem odstavku 8. člena Zakona o sodniški službi (Uradni list RS, št. 94/07). Tak primer je Branko Masleša, sedanji predsednik Vrhovnega sodišča Republike Slovenije, kot tudi dr. Zvonko Fišer, sedanji generalni državni tožilec. V zadnjem času pa so javnosti znani tudi zapisi o vrhovni sodnici Vesni Žalik, ki je sodeč po poročanju medijev, leta 1981 kratila človekove pravice in svoboščine, saj je zaradi tako imenovanega verbalnega delikta na zaporno kazen obsodila človeka, ki je zgolj verbalno kritiziral Tita in njegov režim.
Takšen sodnik bo v zgodovino zapisan kot kašen sodnik ne sme biti če sodi v imenu ljudstva. Masleša pa sodi v imenu politike.