So načrti za gradnjo stanovanj na območju Argo pri Delamarisu in ladjedelnici v Izoli dokončno zamrli? Kljub zavrnjenemu občinskemu prostorskemu načrtu, ki je tam dopuščal stanovanjsko gradnjo, predstavniki investitorja oziroma novoustanovljene državne družbe D.S.U. še vedno sestankujejo z izolskim županom Milanom Bogatičem. Mnogi se sprašujejo, kaj jih ob vseh stanovanjskih zemljiščih v Sloveniji, kjer lahko gradijo najemna stanovanja, tako vleče prav na elitne lokacije v Izoli?
LJUBLJANSKI DRŽAVNI NEPREMIČNINARJI KAR NE ODNEHAJO: Kaj se skriva za njihovo vztrajnostjo z načrti gradnje v Izoli?
Izola
Kot je znano, je bila nepremičninska dejavnost Slovenskega državnega holdinga (SDH), z njo pa tudi 100-odstotni kapitalskih delež v družbi Argolina, lastnici omenjenih zemljišč v Izoli, konec septembra prenesena na Družbo za svetovanje in upravljanje – D.S.U., ki je tako prek Argoline postala lastnica stavbnega zemljišča velikosti 20.106 m2 na elitni lokaciji, neposredno ob marini v centru Izole. To območje zaradi svoje lege že leta vzbuja apetite po stanovanjski gradnji.
Argolino je SHD ustanovil izključno za izgradnjo turistično stanovanjskega projekta na tej lokaciji. Kljub referendumski odločitvi, s katero so občani jasno izrazili svoje nasprotovanje pozidavi, je Argolina napovedovala na tem zemljišču gradnjo najemnih stanovanj in se pred časom tudi že sestala z županom Milanom Bogatičem, ki stanovanjski gradnji na tem območju sicer – po vsej verjetnosti tudi zaradi možnosti ponovnega referenduma – naj ne bi bil naklonjen.
Očitno pa želijo ljubljanski državni nepremičninarji na vsak način priti do gradnje stanovanj v Izoli, saj se pripravlja že drugi sestanek z županom. V kabinetu Bogatiča so potrdili, da pogovori glede stanovanjske gradnje v Izoli kljub temu potekajo. "Namen sestanka, ki ga navajate, je izključno ugotoviti, ali je na območju Občine Izola kakšna lokacija, ki bi bila primerna za gradnjo javnih najemnih stanovanj. Slednje je naloga D.S.U.," so zapisali v odgovoru na naša vprašanja.
Na državno D.S.U. smo naslovili vprašanje, zakaj kljub dejstvu, da so občani na referendumu že izrazili svojo voljo in da nasprotujejo stanovanjski gradnji na področju Arga, vztrajajo pri novih sestankih z izolskim županom. "Na območju, kjer se nahaja zemljišče v lasti Argoline, je bila zaradi znanih dogodkov ustavljena priprava OPN (občinskega prostorskega načrta). To je povzročilo nove pravne okoliščine, ki jih je treba preučiti in razrešiti," odgovarjajo. Govoric, da naj bi se na Bogatiča izvajal pritisk glede gradbenih posegov, ki so bili v preteklosti že zavrnjeni, pa ne želijo komentirati.
Komentiraj
Bogatič je bil postavljen za župana ravno zaradi tega, da se lahko gradijo stanovanja.
Če povežemo nitke med akterji na občini, nam postane jasno, da je bil to zelo premišljen projekt.