LINA IN VAL ERŽEN ODVOZILA ŠE ZADNJE PLOVE: Po oceni trenerja so svetovno prvenstvo uspešno zaključili

Včeraj sta na švicarskem jezeru Silvaplana naša jadralca na deski Lina Eržen in Val Eržen odvozila še zadnje plove svetovnega prvenstva iQFOiL U23. Odjadrala sta maraton in dva kurza. Oba sta prvenstvo začela z virozo in skozi teden izboljševala počutje in skupni rezultat.

Lina Eržen je nastope končala na 23. mestu in na 19. v U23, 17-letni Val Eržen, ki se je s 93. mesta z odličnimi nastopi uspel v enem samem dnevu prebiti v zlato skupino, pa na 28. mestu ter na 23. v kategoriji U23. Na startu ženske flote je bilo 47 jadralk, v moški pa je nastopil 101 jadralec.

"Z današnjim dnem zaključujemo po moji oceni uspešno svetovno prvenstvo U23. Lina je kljub zdravstvenim težavam zaključila tekmovanje med 20 najboljših in pokazala, da se nikoli ne preda. Val je klub smoli v prvem dnevu potem zbral vse najboljše in naredil skoraj nemogoč preskok v zlato skupino in zaključuje v top 23, kar je super. Ne smemo pozabiti, da ima Val 17 let, to pove težo njegovega rezultata. Zdaj pa domov, novim zmagam naproti. Hvala vsem," je po končanem tekmovanju povedal trener Igor Eržen.

Svetovno prvenstvo se je za večino jadralcev končalo včeraj, deset najvišje uvrščenih pa se bo za svetovne naslove pomerilo danes.