KOPRSKI ROKOMETAŠI PREMAGALI MARIBORSKI BRANIK: Izolski klub je moral tekmo zaradi okužbe s koronavirusom prestaviti

Rokometaši Kopra so na včerajšnji tekmi 15. kroga lige NLB v gosteh premagali mariborski Branik s 26:24 (16:13).

Obračun ekip iz srednjega dela lestvice se je končal z zmago Kopra, ki se je utrdil na sedmem mestu, pred osmouvrščenim Mariborom pa ima pet točk prednosti.

Izbranci gostujočega trenerja Uroša Rapotca so bili od prve do zadnje minute v vodstvu. Obračun v štajerski prestolnici so odločno odprli in v deveti minuti povedli s 6:3. Sredi polčasa so se prebudili tudi gostitelji in jim bili do 24. minute povsem enakovredni, v končnici prvega dela tekme pa so jim Koprčani znova ušli na tri gole (15:12 in 16:13).

Uroš Rapotec

Rokometaši z Obale so v 42. minuti povedli z 21:17, a so jih izbranci domačega trenerja Siniše Markote pet minut kasneje po golu Jureta Hedla ujeli in izenačili na 21:21.

V izjemno razburljivi končnici so bili bolj zbrani gosti, mož odločitve pa je bil Matevž Žagar, ki je zabil zadnje tri gole za Koprčane.

V gostujoči ekipi sta blestela Žagar in Staš Slatinek-Jovičić. Oba sta dosegla po devet golov, v domači ekipi je bil najbolj učinkovit Stefan Žabić s petimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ljubljani, koprska pa bo gostila ormoški Jeruzalem.

[OBVESTILO] Tekma 15.kroga z MRK Ljubljana je prestavljena zaradi okužbe v domači ekipi. Datum katerega bo odigrana tekma vam bomo sporočili v prihodnje. Forza Izola????⚪! Liga NLB Butan plin Luka Koper Argeta

Objavil/a RD Butan plin Izola dne Petek, 05. februar 2021

Prestavljena tekma med Butan plinom Izola in Ljubljano

Ob koncu tedna bodo na sporedu preostale redne tekme 15. kroga lige NLB, državnega prvenstva v rokometu. Ena izmed njih bi morala potekati tudi v Izoli, a je testiranje pred tekmo v primorski ekipi odkrilo okužbo z novim koronavirusom. Sobotni obračun med Butan plinom Izolo in Ljubljano je bil tako prestavljen.

* Dvorana Tabor, brez gledalcev, sodnika: Nahtigal in Kavalar.
* Maribor Branik: Milačić, Ferjan, Lorger, Pungartnik 2, Planinšek 2, Zupanič, Veselinović 2 (1), Hočevar 4, Košec, Blagotinšek 1, Rakita 4, Budja 1, Hedl 3, Žabić 5, Lasica.
* Koper: Jelovčan, Slatinek-Jovičič 9 (2), Dolenc, Žagar 9, Pavlović, Poklar, Konjević, Moljk 2, Smolnik 1, Muminović 2, Marič 1, Makuc, Sanabor, Kete 2, Breznikar, Štavar.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (1), Koper 3 (2).
* Izključitve: Maribor Branik 4, Koper 8 minut.