KOPRSKI KOŠARKARJI ŠE V DRUGO PREMAGALI SKOPJE: Sixt Primorska le še zmago oddaljena od regionalne elite (VIDEO)

Košarkarji Sixt Primorske so v drugi tekmi finala lige Aba 2 včeraj v Kopru premagali MZT Skopje s 95:72 (25:20, 43:33, 68:47).

Košarkarji Sixt Primorske so dobili tudi drugo tekmo finala lige Aba 2, tako da za napredovanje v prvi rang tekmovanja potrebujejo le še eno zmago. Tokrat so v dvorani Bonifika v Kopru premagali MZT Skopje s 95:72.

Finale lige Aba 2 se igra na tri zmage, naslednja tekma pa bo že jutri v Skopju. Morebitna četrta je nato na sporedu v petek, 5. aprila, prav tako v Severni Makedoniji, v primeru izenačenja na 2:2 pa bi odločitev padla 8. aprila v Kopru.

Sixt Primorska je prvo tekmo v ponedeljek dobila s 93:71, tudi tokrat pa je bila pred 2300 gledalci veliko boljša ekipa. Skok je dobila s 33:29, imela je dvakrat več podaj kot tekmec (27:13), v izgubljenih žogah je bilo (9:14), ob tem pa je imela še 60-odstotni met iz igre (34:56). Temelje zmage je postavila v prvem polčasu, v katerem je imela najvišjo prednost pri rezultatu 43:29, vprašanje zmagovalca pa je rešila že v uvodnih minutah nadaljevanja, ko je z delnim izidom 13:4 prišla do devetnajstih točk prednosti (56:37).

Gostje se ob agresivni domači obrambi niso razigrali, drugi polčas so izgubili z 39:52, tako da je bil preostanek srečanja zgolj formalnost in hkrati priložnost za stratega Sixt Primorske Jurico Golemca, da je delno odpočil glavne adute za naslednjo tekmo, ki jih čaka že čez manj kot 48 ur.

Skoraj dve tretjini vseh točk Sixt Primorske je dosegel trio Marijan Čakarun-Marko Jagodić Kuridža-Žan Mark Šiško. Prvi je dosegel 26 točk ob metu 11:13, drugi je 17 točkam dodal sedem skokov in pet podaj, Žan Mark Šiško (8 podaj) pa je dvanajst od šestnajstih točk dosegel v prvem polčasu.

Trener Jurica Golemac je po drugi zmagi povedal: "Priznam, da nisem pričakoval dveh tako gladkih zmag, a fantje zares dobro igrajo v obrambi in se držijo dogovorov iz slačilnice. Mislim, da nas MZT v Skopju ne more presenetiti z ničimer novim. Tja gremo po še eno zmago in želimo jo doseči že v četrtek."

* Dvorana Bonifika, gledalcev 2300, sodniki: D. Javor (Slovenija), Terlević, Peić (oba Hrvaška).
* Sixt Primorska: Ferme 8 (2:2), Harris 13, Čakarun 26 (4:5), Marinković 5 (3:4), Hodžić 5, Jagodić Kuridža 17 (5:8), Šiško 16 (4:4), Vončina 5 (2:2).
* MZT Skopje: Woodard 10 (0:2), Magdevski 4, Simonovski 3, Bojić 8 (1:2), Madenovski 2 (2:2), Stojanovski 9, Medford 22 (4:5), Ivanov 10 (2:4), Samardžiski 4 (2:4).
* Prosti meti: Sixt Primorska 20:25, MZT Skopje 11:19.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 7:18 (Harris 3, Ferme 2, Vončina, Hodžić), MZT Skopje 9:21 (Stojanovski 3, Woodard 2, Medford 2, Bojić, Simonovski).
* Osebne napake: Sixt Primorska 21, MZT Skopje 21.