KOPRČANI VPISALI TOČKE: Zmaga za nogometaše, remi za rokometaše (VIDEO)

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Kopru s 3:4 (1:4). Rokometaši Kopra in Trima iz Trebnjega pa so se na včerajšnji tekmi 14. kroga lige NLB razšli brez zmagovalca s 26:26 (14:13).

Sežanska ekipa je v zadnjem jesenskem krogu na domačem igrišču prvič v sezoni izgubila. Njen niz je prekinil Koper, ki je večino dela opravil že v prvem polčasu. Izbranci Mirana Srebrniča, ki so ostali na četrtem mestu, so se tako pobrali po dveh zaporednih porazih, Sežance, ki so šesti, pa so ugnali drugič na treh medsebojnih tekmah sezone.

Prvi polčas v Sežani je ponudil kar pet zadetkov, na žalost privržencev Tabora so kar štiri žoge končale v domači mreži. Že v četrti minuti je za vodstvo Kopra zadel Maks Barišić, ko je prejel podajo Bojana Kneževića, na koncu pa v kazenskem prostoru obšel še Jana Koprivca za 1:0. Svoj drugi zadetek je Barišić dosegel v sedmi minuti, ko je sam stekel v kazenski prostor in učinkovito končal akcijo.

B????????????????MBA, Žan Žužek????

Posted by FC Koper on Saturday, December 19, 2020

Nekaj upanja domačim je vlil Dino Stančič v osmi minuti, ko je v kazenskem prostoru odvzel žogo nespretnemu in nepazljivemu Aleksandru Rajčeviću ter zadel za 1:2. Toda domačim ni uspelo nič več, na drugi strani pa so Koprčani še nekajkrat zagrozili prek Kneževića, Barišića in Dareta Vršiča, v 21. in 38. minuti pa so še dvakrat zadeli. Najprej je svoj deveti gol sezone dosegel Nardin Mulahusejnović po podaji Nikole Krajinovića (ta je po mnenju domačih pred tem storil prekršek nad Denisom Kouaom), nato pa je Žan Žužek za 4:1 zadel z lepim volejem z 20 metrov.

Po mirnem uvodu v drugi del so domači znižali zaostanek v 61. minuti, ko je po dolgi podaji v kazenski prostor malce z desne strani z nizkim diagonalnim strelom zadel Djalo Aldair. Gostitelji so se pričakovano trudili, da bi prišli še bližje, a jim rumeno-modri niso pustili prav veliko zaključnih strelov. V 78. minuti so sicer že razveselili tretjega zadetka, a so ga sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V 87. minuti je pred golom do strela prišel še Stančič, a žogo poslal mimo vrat, v zadnji akciji na tekmi pa je Jakoslav Stanković s 15 metrov postavil končni izid.

Miran Srebrnič po zmagi v Sežani ????????????

Pri rokometaših brez zmagovalca

V izenačenem obračunu so bili Trebanjci v zaključku tik pred 11. zmago v sezoni, a so se žilavi domačini vrnili in prišli do delitve točk. Varovanci Uroša Zormana za Celjani, ki po 13 tekmah še niso oddali točke, zdaj zaostajajo pet točk. Koper je medtem ostal na sredini lestvice s petimi zmagami in prvim neodločenim izidom.

Bolje so dvoboj začeli gostje, ki so hitro stopili na plin in si nekajkrat priigrali občutnejšo prednost. Toda domači so na krilih boljše forme v zadnjih tednih, pred tem so dobili štiri od zadnjih petih tekem, do polčasa izničili prednost gostov in pred iztekom prvih 30 minut celo povedli (14:13).

???? TOČKA JE OSTALA V BONIFIKI ???? Prisluhnite kaj sta po tekmi povedala Dragan Pavlović in Uroš Rapotec ter gostujoči...

Posted by RD Koper on Saturday, December 19, 2020

Izenačen dvoboj se je nadaljeval vse do zadnjih minut, ko se je zdelo, da so Zormanovi fantje le storili dovolj, da strejo odpor domačih. Toda domači nikoli niso preveč zaostali in so ves čas dihali za ovratnik favoriziranim tekmecem. Po zadetku Leona Raša s sedemmetrovke za 26:24 so Koprčani izenačili v zadnji minuti, sprememb pa nato ni bilo več.

Pri domačih se je z desetimi zadetki najbolj izkazal Staš Slatinek Jovičič, pri gostih pa jih je osem dosegel Rašo.

Koper bo naslednjo tekmo odigral 23. decembra, ko bo v zaostali tekmi 7. kroga gostoval v Novem mestu pri Krki, Trimo pa čaka premor do začetka februarja zaradi reprezentančnih akcij.

* Stadion Rajka Štolfe, brez gledalcev, sodniki: Glažar, Šprah, Burjan.
* Strelci: 0:1 Barišić (4.), 0:2 Barišić (7.), 1:2 Stančič (8.), 1:3 Mulahusejnović (21.), 1:4 Žužek (38.), 2:4 Djalo Aldair (61.), 3:4 Stanković (90.).
* CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Makoumbou, Grobry, Mihaljević (od 26. Salkić, od 82. Stanković), Kouao, Stančič, Babić (od 46. Djalo Aldair), Stare (od 46. Rovas).
* Koper: Vargić, Jozinović (od 66. Mišić), Rajčević, Žužek, Palčič, Knežević, Jelić Balta, Krajinović (od 80. Vošnjak), Vršič (od 60. Dodlek), Barišić (od 66. Stevanović), Mulahusejnović (od 60. Spinelli)
* Rumeni kartoni: Makoumbou, Babić, Briški, Kouao, Salkić, Djalo Aldair; Vršič, Krajinović.

* Dvorana Bonifika, brez gledalcev, sodnika: Smolko in Knez.
* Koper: Jelovčan, Logar, Slatinek Jovičić 10 (3), Dolenc, Žagar 3, Pavlović 6, Poklar 3 (2), Konjevič, Moljk, Smolnik 1, Muminović, Zugan, Sanabor, Marić, Makuc 1, Planinc, Breznikar 2.
* Trimo Trebnje: Tomić, Brana, Rašo 8 (4), Višček, Didovič 1, Grojzdek, Dobovičnik 3, Cingesar 4, Hamidović, Sarak 3, Kotar 1, Potočnik 2, Kmet, Udovič, Grbič, Cirar 4.
* Sedemmetrovke: Koper 6 (5), Trimo Trebnje 5 (4).
* Izključitve: Koper 16, Trimo Trebnje 12 minut.