KOPRČANI SO ZNOVA SLAVILI: Nadaljujejo niz neporaženosti (VIDEO)

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 5. kroga 2. dela lige NKBM v gosteh premagali Krko s 85:62 (29:22, 46:38, 62:47).

Novomeški košarkarji so se včeraj pomerili z vodilnim Sixtom Primorsko, ki v drugem delu tekmovanja še ni izgubila, tudi včeraj pa je nadaljevala niz neporaženosti. Novomeščani so bili kolikor toliko blizu do polovice, v tretji in zadnji četrtini pa so Koprčani brez težav pobegnili.

Krka je dvoboj začela s popotnico poraza proti Rogaški, a so Novomeščani morda računali tudi na to, da Koprčane v ponedeljek čaka še finalni obračun regionalnega tekmovanja. Gostje pa v Novem mestu še niso prav veliko mislili na ligo Aba2; v prvi četrtini so si priigrali sedem točk prednosti, približno takšno razliko pa so obdržali tudi na polovici, ko so domači sicer drugi del dobili za točko.

A v tretji četrtini so Koprčani pritisnili, tekmecem dovolili le devet točk in ob vodstvu za 15 po 30 minutah so pozneje tekmo brez težav pripeljali do konca. Že precej pred zadnjim zvokom sirene je bilo jasno, da bo zmaga odšla v Koper.

Pri Krki je Marko Jošilo dosegel 12 točk, dve manj pa Dalibor Đapa, medtem ko so imeli gostje štiri približno enako razpoložene strelce z več kot desetimi točkami, največ sta jih dosegla Tadej Ferme (15) in Marko Jagodić Kuridža (13).

Krka : Sixt Primorska (5. kolo Lige Nova KBM za prvaka)

Pred finalom ABA Liga 2 so se tigri odpravili na gostovanje v Novo mesto. Obračun Liga Nova KBM za prvaka s KK Krka Novo mesto lahko v živo spremljaš tudi v spletnem prenosu! ???? #dejmotigri

Posted by KK Sixt Primorska on Thursday, March 28, 2019

Simon Petrov, trener Krke: "Mislil sem, da bomo danes odigrali boljšo tekmo, a izgleda, da nam zaradi vseh poškodb in bolezni to ni uspelo. Prepričan sem, da se bomo v naslednjih dneh, tednih dvignili in prikazali boljšo igro."

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske: "Čestitke igralcem za dobro tekmo. Odlično smo igrali v obrambi, stekla nam je tudi igra v napadu. To nam je prineslo visoko zmago. Nimamo veliko časa, potrebno se je že ozreti k naslednji tekmi. Upam, da z Domnom Bratožem ni nič hujšega ter da se čim prej vrne na parket."

V naslednjem krogu bo Krka 5. aprila igrala v gosteh pri Petrolu Olimpiji, Koprčani bodo dvoboj tega kroga igrali šele 14. aprila proti Hopsom, bodo pa pred tem v 7. krogu 11. aprila gostovali pri Ljubljančanih.

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 500, sodniki: Nedović (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Škrbec (Kranj).
* Krka: Bratož 2, Škedelj 8, Marinelli 6, Đapa 10 (2:3), Lapornik 5 (2:3), Balažič 9 (2:2), Stipaničev 4, Fifolt 4 (2:2), Jančar Jarc 2, Jošilo 12 (1:2).
* Sixt Primorska: Šiško 2 (2:3), Hodžić 8 (2:2), Čakarun 7 (3:4), Harris 10 (2:3), Jagodić Kuridža 13 (2:2), Ferme 15 (2:2), Kosi 6 (2:2), Glas 3, Marinković 12 (2:4), Vončina 3 (3:3), Henry 6 2:2).
* Prosti meti: Krka 9:12, Sixt Primorska 22:27.
* Met za tri točke: Krka 7:27 (Škedelj 2, Marinelli 2, Lapornik, Balažič, Jošilo), Sixt Primorska 11:27 (Jagodić Kuridža 3, Ferme 3, Hodžić 2, Harris 2, Glas).
* Osebne napake: Krka 29, Sixt Primorska 22.