KOPRČANI PORAŽENI V LJUDSKEM VRTU: V soboto jih čaka obalno-kraški derbi

Koper

Nogometaši Maribora so v tekmi 15. kroga Prve lige Telemach premagali Koper z 2:0 (1:0).

Pred včerajšnjim derbijem kroga so bili Koprčani s 27 točkami vodilna ekipa, toliko jih je imela na drugem mestu tudi Olimpija. Mariborčani so tekmo začeli pri 24 točkah, z zmago pa bi oba tekmeca ujeli na vrhu. Na koncu so po boljši predstavi prišli do teh treh točk in zdaj so na vrhu tri ekipe s po 27 točkami.

Prvo medsebojno tekmo v tej sezoni je avgusta v Kopru dobila domača zasedba z 2:0, ta teden pa sta tekmeca z različnim uspehom opravila tudi pokalno nalogo. Koprčani so se z zmago proti Olimpiji uvrstili v polfinale, Mariborčanom po porazu z Domžalčani to ni uspelo.

V prvem delu prvega polčasa so imeli malenkost več od igre gostje, a ni bilo prave nevarnosti pred golom Ažbeta Juga. Še najbolj živahen je bil v napadu Lamin Colley, a njegova strela v deveti in 12. minuti nista bila najbolj natančna. Podobno je bilo tudi po poskusu Kaheema Parrisa v 15. minuti, potem pa so pobudo prevzeli Mariborčani.

A terenske premoči vijoličastim dolgo ni uspelo spremeniti v učinkovito akcijo. Poskušali so Antoine Makoumbou, Martin Milec in Nino Žugelj, a je bil ob ne preveč nevarnih strelih na pravem mestu koprski vratar Adnan Golubović.

Maribor pa je nato vendarle še pred koncem polčasa prišel do vodstva. Veliko zaslug zanj imata Jan Repas in Gregor Sikošek, ki sta dobro kombinirala na levi strani, po podaji Sikoška v kazenski prostor pa je pred vrati natančno meril Ognjen Mudrinski. Koprčani so imeli tik pred koncem še prosti strel, a izvedba spet ni bila najbolj natančna.

V nadaljevanju so imeli prvo veliko priložnost Koprčani. V 57. minuti je Colley sam stekel proti vratom domačih, a je bil v boju ena na ena zmagovalec Jug.

Nato pa je veliko napako naredil njegov tekmec na drugi strani. Golubović je v 61. minuti iz svojega kazenskega prostora dobesedno podal na noge Blažu Vrhovcu, ta je našel Mudrinskega, strelec prvega gola pa je bil dovolj hiter, da je žogo pred Golubovićem dvignil in jo jo še drugič poslal v mrežo.

Maribor je nato brez večjih težav nadzoroval potek tekme in zadržal prednost. Koper si je pripravil le še dve polpriložnosti, Maribor ni več toliko pritiskal, vseeno pa je bil Marko Alvir še dvakrat aktiven pred golom Kopra, v 90. minuti pa še Malik Sellouki, a se izid ni več spremenil.

V naslednjem krogu bodo Mariborčani v soboto, 6. novembra, igrali v Ljubljani z Bravom, Koper pa bo ta dan gostil zasedbo iz Sežane.

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2000, sodniki: Sagrković, Kasapović, Pospeh.
* Strelec: 1:0 Mudrinski (42.), 2:0 Mudrinski (61.).
* Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec, Makoumbou (od 82. Šturm), Repas, Alvir, Žugelj (od 82. Sellouki), Mudrinski (od 69. Sirk).
* Koper: Golubović, Palčič, Žužek, Rajčević (od 79. Vošnjak), Novoselec, Guberac (od 64. Vešner Tičič), Jelić Balta, Bešir (od 65. Grudina), Osuji, Parris, Colley (od 79. Panić).
* Rumeni kartoni: Vrhovec, Makoumbou, Alvir; Guberac.