KOPRČANI KLJUB IZJEMNI BORBI V LJUBLJANI DOŽIVELI PORAZ: Rokometaši LL Grosist Slovana slavili s štirimi goli prednosti (FOTO, VIDEO)

Rokometaši LL Grosist Slovana so v 23. krogu lige NLB premagali Koper s 33:29 (17:13).

Ljubljanska ekipa si je po današnji izjemno pomembni zmagi nad Koprom dokončno zagotovila obstanek v družbi najboljših tudi v prihodnji sezoni. Tri kroge pred koncem ima sedem točk naskoka pred Mariborom in Dobovo ter osem pred Krškim, ki se krčevito borijo za 12. mesto.

Izjemna borba od prve do zadnje minute, a žal so bili nasprotniki v končnici bolj zbrani. #ZmagujemoSkupaj ???????? Zavarovalnica Sava Luka Koper

Objavil/a RD Koper dne Sobota, 22. april 2023

Izbranci domačega trenerja Borisa Denića so le v uvodu tekme tekmecem pogledali v hrbet (1:2), v preostalem obdobju tekme pa so bili vseskozi pred njimi. Najvišjo prednost so si priigrali v zadnjem delu prvega polčasa, ko so povedli s 16:10.

V drugem polčasu prevlada ljubljanskih rokometašev v dvorani na Kodeljevem ni bila več tako izrazita. Primorci so jim stalno pretili, njihove zmage pa niso ogrozili. Dokončno so jo potrdili v 57. minuti, ko je na današnji tekmi izjemni Aleksa Tufegdžić, ki je dosegel kar 16 golov, zadel za 31:27.

V ljubljanski ekipi se je poleg Tufegdžića zelo izkazal tudi vratar Erik Krbavčić s 14 obrambami, v koprski pa Tine Polar z enajstimi goli.

????ZMAGAAAAA ???? #slovanovakri je na Kodeljevem prikazala dominantno predstavo in suvereno premagala ekipo Kopra ????‍♂️....

Objavil/a RD LL Grosist Slovan dne Sobota, 22. april 2023

Ljubljanska ekipa bo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem krogu gostovala v Krškem, vmes pa jo čaka še zaostala tekma 22. kroga v gosteh proti velenjskemu Gorenju. Zasedba iz Kopra bo gostila Dobovo.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 150, sodnika: Humek in Škvarč.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Čaušević, Soršak 5, Serdinšek Ekart, Jakše 2, Stojnić 3, Tufegdžić 16 (6), Ranisavljević 2, Lipovac, Perić 3, Stopar, Pirnat, Šebalj, Sanković 2.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Žagar 3 (1), Furlan, Poklar 11 (5), Konjevič, Bekrić 1, Moljk 1, Beganović, Vujović 2, Zugan 1, Marić 5, Kete 2, Breznikar 2, Bratkovič 1
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 6 (6), Koper 8 (6).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 12, Koper 4 minute.