KOPRČAN NA SP PREVZEL SKUPNO VODSTVO: Vodišek dva od treh plovov zaključil na prvem mestu (FOTO)

Slovenski jadralec Toni Vodišek je v razredu formula kite na svetovnem prvenstvu v Haagu prevzel skupno vodstvo. Aktualni evropski in svetovni prvak je dva od treh plovov zaključil na prvem mestu, na enem pa je bil drugi, je sporočila Jadralna zveza Slovenije (JZS).

Vodišek ima po dosedanjem poteku prvenstva devet točk, na drugem mestu je Singapurec Maximilian Maeder s točko zaostanka (10), na tretjem pa Francoz Axel Mazella (14).

Jadralci zlate skupine razreda ILCA 7, v katerem jadra Žan Luka Zelko, so včeraj odjadrali dva plova. Slovenski predstavnik je prvega končal na 13. mestu, drugega na 45. in je skupno 26. "Za nami je dolg dan, soliden, zadovoljen sem s prvim plovom, z drugim malo manj. Ostajam v igri in lahko se borim z dobrimi tekmovalci v vseh pogojih, zato pozitivno gledam še na naslednja dva dneva," je za JZS dejal Zelko.

Z velikim veseljem poročamo še o enem uspešnem dnevu za naše jadralce na svetovnem prvenstvu olimpijskih razredov v...

Posted by Jadralna zveza Slovenije - Slovenian Sailing Federation on Utorak, 15. avgust 2023.

Luka Zabukovec, ki jadra v srebrni skupini, je bil včeraj 42. in je na skupnem 115. mestu.

Dekleta razreda ILCA 6 so imela po razporedu včeraj prost dan, a ker dan prej zaradi prešibkega vetra ob premočnem toku niso jadrala, jim je s tem manjkal še zadnji dan kvalifikacijskih plovov. Kljub temu so se organizatorji odločili, da prvenstvo nadaljujejo s finalnimi plovi.

Kim Pletikos in Alenka Valenčič sta bili posledično uvrščeni v srebrno skupino in ostali brez možnosti za olimpijske vozovnice. Danes sta odjadrali en plov. Valenčič je po današnjem dnevu na skupnem 77. mestu, Pletikos pa na 80.

V razredu iQFOIL so dekleta odjadrala štiri regate. Lina Eržen je jadrala veliko bolje kot dan prej ter v cilj večinoma prijadrala v prvi četrtini svoje flote. Dva plova je zaključila na 11. mestu, enega na devetem, v predzadnji včerajšnji regati pa je bila 23. S tem je močno izboljšala tudi skupni rezultat in je sedaj na 43. mestu.

Moški so odjadrali en plov, tega je Val Eržen končal na 19. mestu v svoji floti in je skupno 68.

Tudi v floti 470 jadra slovenska posadka Martin Fras in Mija Škerlavaj. Včeraj so v srebrni skupini odjadrali tri plove, slovenska jadralca sta jih končala na 24., 23. in 20. mestu. Skupno sta 61.