KOPER PRIMORSKA PREKINILA NEGATIVNO SERIJO: Na domačih tleh so se veselili zmage (FOTO)

Košarkarji Koper Primorske so v slovenskem obračunu 16. kroga lige Aba premagali Krko s 67:63 (21:12, 39:30, 56:46).

Košarkarji Krke so v 15. krogu lige Aba za točko premagali Budućnost, medtem ko je Koper Primorska visoko izgubila pri Mornarju, v torek pa je izgubila še v Šenčurju v državnem prvenstvu. Krajšo negativno serijo pa je prekinila v slovenskem obračunu proti Novomeščanom.

Popotnica treh zaporednih zmag, od tega dveh v domačem ligaškem tekmovanju, je Novomeščane od začetka uspavala. Ob razpoloženemu centru Koper Primorske Ivanu Marinkoviću, ki je dosegel šest od prvih sedmih točk svojega moštva, so se košarkarji Krke hitro znašli v zaostanku sedmih točk. Edini, ki je držal stik s Primorci, je bil Ivan Ramljak, ki je dosegel osem od 12 točk Krke v prvi četrtini. Po trojki Sterlinga Gibbsa ob izteku prvih desetih minut so domači na krajši odmor odšli s prednostjo devetih točk.

V 13. minuti so Koprčani prišli do 13 točk prednosti

Novomeščani so iz igre v prvem polčasu metali zelo slabo (29-odstotno), učinkoviti pa so bili s črte prostih metov (9:10), kar jih je držalo v igri po prvih 20 minutah, ko je bil rezultat na semaforju 39:30 za Koper Primorsko.

Primorci so v prvih minutah tretje četrtine hitro prišli do prednosti 15 točk (45:30), ki pa je nato začela kopneti. Do konca tretjega dela igre je Krka uspela prednost zmanjšati na 10 točk. V prvih šestih minutah zadnje četrtine pa se je Novomeščanom uspelo približati na tri točke, na kar je s petimi zaporednimi točkami dvoboj odločil Nejc Barič.

Pri domačih je bil najučinkovitejši Alen Hodžić z 18 točkami, Ivan Marinković jih je dodal 17. Za goste je največ, 14 točk, dosegel Ramljak, 13 pa jih je dodal Marvin Jones.

Naslednjo tekmo bo koprska zasedba igrala v nedeljo, 26. januarja, proti Cedevita Olimpiji. Novomeščani bodo prav tako v nedeljo igrali v gosteh pri srbski Megi Bamax.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1000, sodniki: Radović, Nikolić, Mrdak.
* Koper Primorska: Gibbs 10, Barić 5, Kosi, Lazić 4 (1:2), Marinković 17 (5:7), Hodžić 18 (3:4), Dimec 6 (0:2), Nemanič, Luković 7 (1:4).
* Krka: Cosey 9 (2:2), Jones 13 (7:9), Jančar Jarc 3, Škedelj, Pašalić 7, Stipaničev, Đapa, Balažič 2, Jošilo 9, Lapornik 6 (3:4), Ramljak 14.
* Prosti meti: Koper Primorska 10:19, Krka 12:15.
* Met za tri točke: Koper Primorska 7:19 (Hodžić 3, Gibbs 2, Lazić, Barič), Krka 7:32 (Ramljak 2, Lapornik, Jošilo, Cosey, Pašalić, Jančar Jarc).
* Osebne napake: Koper Primorska 20, Krka 20.
* Pet osebnih: Lapornik (38.).