KAKO VISOKO SE BO NA EVROPSKEM PRVENSTVU UVRSTIL MLADI KOPRČAN? Vodišek v finalne boje s sedmega mesta

Koprčan Toni Vodišek je po štirih finalnih regatah evropskega prvenstva v novem olimpijskem jadralnem razredu formula kite, ki se je v sredo začelo v kraju Villeneuve-les-Maguelone pri Montpellierju v Franciji, z 12. napredoval na sedmo mesto. Ima 20 točk, vodi pa še naprej domačin Axel Mazella z osmimi točkami. Prvenstvo se bo končalo danes.

Po uvodnih štirih plovih zaradi prešibkega vetra v naslednjih dveh dnevih niso tekmovali. V soboto pa so dočakali veter z 10 do 14 vozli.

Prve finalne regate Vodišek ni opravil dobro in jo je končal na 20. mestu, ta uvrstitev pa se mu kot druga najslabša črta iz skupnega seštevka. V naslednjih plovih je bil tretji, šesti in drugi. Za Mazello sta na naslednjih dveh mestih prav tako Francoza, drugi je Benoit Gomez (12 točk), tretji pa Maxime Nocher (15).

Danes so najprej na programu polfinalni obračuni, zmagovalca skupin pa se bosta uvrstila v finale, kjer sta že najboljša po sobotnih regatah.