Hercogova ostala brez nastopa

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je po predaji dvoboja v 1. krogu kvalifikacij ostala brez nastopa v New Havnu, na zadnjem turnirju WTA pred odprtim teniškim prvenstvom ZDA v New Yorku.

Hercogova je nastopila v kvalifikacijah za uvrstitev v glavni del teniškega turnirja serije WTA v New Havnu z nagradnim skladom 690.000 ameriških dolarjev. Žreb ji je bil naklonjen, saj je za prvo tekmico dobila neznano Američanko Alexandro Mueller, ki na svetovni teniški jakostni lestvici zaseda komaj 461. mesto, v kvalifikacije pa se je prebila na podlagi posebnega povabila.

A favorizirana tekmica, Hercogova trenutno na lestvici WTA zaseda 102. mesto, v karieri pa je že osvojila dve turnirski zmagi v švedskem Baastadu, je presenetljivo izgubila prvi niz z 1:6 ter po komaj 39 minutah igre v drugem nizu pri izidu 1:3 predala dvoboj.