FHŠ JUTRI VABI NA DVA ZANIMIVA DOGODKA: Predavala bosta doc. dr. Primož Šterbenc in dr. Nina Vodopivec

Koper

Oddelek za geografijo in oddelek za antropologijo in kulturne študije na Fakulteti za humanistične študije (FHŠ) Univerze na Primorskem jutri, 23. novembra, pripravljata dva zanimiva dogodka, ki jih zunanji obiskovalci lahko spremljajo prek ZOOM-a. 

Oddelek za geografijo UP Fakultete za humanistične študije v okviru Geografskega večera vljudno vabi na predavanje doc. dr. Primoža Šterbenca z naslovom 'Afganistan – stanje in kako naprej', ki se bo odvilo jutri, 23. novembra, ob 19.00.

V Afganistanu je gibanje talibanov že drugič prišlo na oblast. V nekaterih vidikih se tokratna talibanska vladavina razlikuje od prejšnje, vendar pa še marsikaj ostaja odprto, med drugim, ali bo prišlo do novih velikih begunskih valov iz države. Z namenom predvidevanja razvoja položaja v Afganistanu je nujno upoštevati etnični, religijski in politični kontekst, poleg tega pa odnos pomembnih držav (LR Kitajska, Rusija, Pakistan, Iran, ZDA in EU). Talibanski prevzem oblasti bo vplival tudi na način razmišljanja militantnih islamističnih skupin v širšem muslimanskem svetu.

Predaval bo doc. dr. Primož Šterbenc, docent na Fakulteti za management Univerze na Primorskem. Raziskovalno se ukvarja z islamom, položajem v muslimanskem svetu, (geo)političnim dogajanjem v Afriki in Evraziji ter vprašanji etike in kulture v poslovnem svetu.

Predavanje je odprto za javnost in bo potekalo prek ZOOM-a (Meeting ID: 856 3509 1780, Passcode: 318651).

Gostujoče predavanje UP FHŠ 'Doživljanje deindustrializacije: utišane zgodbe'

Oddelek za antropologijo in kulturne študije UP Fakultete za humanistične študije vabi na gostujoče predavanje dr. Nine Vodopivec z naslovom 'Doživljanje deindustrializacije: utišane zgodbe', ki se bo odvilo jutri, 23. novembra, ob 10.00.

dr. Nina Vodopivec

Predavanje se bo osredotočilo na doživljanja deindustrializacije v tovarni oblačil Mura v Prekmurju. Osrednja pozornost bo na subjektivnih izkušnjah industrijskih delavk in delavcev, na njihovih telesnih občutjih in čustvenih doživljanjih, ki pa jih bo razlagala v povezavi z izkušnjami dela, vezmi in povezami med ljudmi, tovarno ter regijo kot tudi s širšimi družbeno političnimi preoblikovanji. Kaj nam doživljanja sporočajo in kako so bila obravnavana v širši družbi? Kje jih najdemo danes?

Gostujoča predavateljica s področja antropologije prihaja z Inštituta za novejšo zgodovino v Ljubljani. Predavanje bo potekalo v okviru predmeta Etnologija Slovenije na programu Kulturni študiji in antropologija, kot zunanji poslušalci pa mu lahko sledite prek ZOOM-a.