EDINI S TOLIKO PRIZNANJ V ZADNJIH PETIH SEZONAH: Dončić desetič proglašen za igralca tedna (FOTO, VIDEO)

Svet

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil desetič proglašen za najboljšega igralca zahodne konference košarkarske lige NBA. Noben drug igralec v zadnjih petih sezonah na zahodu ni osvojil toliko tovrstnih priznanj, je na svoji spletni strani zapisal Dallas Mavericks.

???????????? #MFFL

Posted by Dallas Mavericks on Ponedjeljak, 18. decembar 2023.

Dončić je imel na tekmah proti Memphisu, Minnesoti, Los Angeles Lakers in Portlandu povprečje 36,8 točke (met iz igre 49%), 11,5 podaje, 8 skokov in 1,5 ukradene žoge.

Na omenjenih štirih tekmah je Dallas izgubil le proti Minnesoti. Z izkupičkom 16-9 Mavericks zaseda 3. mesto na zahodu.

28 points in the first half for Luka Doncic ???? #MFFL

Visok poraz Dončićevega Dallasa v Denverju

Oslabljeni košarkarji Dallas Mavericks, katerih prvi zvezdnik je Dončić, so v severnoameriški ligi NBA tokrat gostovali pri Denver Nuggets. Branilci naslova so slavili visoko zmago s 130:104, čeprav je bil Dončić najboljši košarkar večera z 38 točkami, 11 skoki in osmimi podajami.

Pri Dallasu so v ekipi zaradi poškodb manjkali Kyrie Irving, Josh Green, Maxi Kleber in Dereck Lively II., tako da bi brez razpoloženega Dončića, ki je 22 od svojih skupaj 38 točk dosegel v drugi tretjini, Dallas proti prvakom doživel še precej hujši poraz.

????????????

Posted by Dallas Mavericks on Ponedjeljak, 18. decembar 2023.

Pri slednjih v ekipi že vso sezono ni slovenskega reprezentanta Vlatka Čančarja, ki se je v pripravah na svetovno prvenstvo huje poškodoval.

Prvi zvezdnik domače ekipe je bil Jamal Murray z 22 točkami, od tega je zadel vse štiri trojke, Aaron Gordon je dosegel osebni rekord sezone z 21 točkami, medtem ko je Nikola Jokić dodal osem točk, devet skokov in sedem podaj na tekmi, kjer so člani prve peterke Denverja v zadnji četrtini ostali na klopi.

Final. Back in Dallas on Wednesday. #MFFL

Naslednja tekma Dallas čaka v sredo, ko bo doma gostil razpoložene Los Angeles Clippers.

Ti so tokrat gostovali pri Indiana Pacers in podaljšali najdaljši zmagoviti niz lige NBA. V Indianapolisu so zmagali s 151:127, kar je bila še osma zmaga Clippers na zadnjih osmih tekmah.