DONČIĆEVIH NEVERJETNIH 46 TOČK NI BILO DOVOLJ: Dallas končal končnico, o Slovencu le v presežkih (VIDEO)

Ekipa Dallas Mavericks je končnico severnoameriške košarkarske lige NBA končala v prvem krogu. Los Angeles Clippers so dobili odločilno sedmo tekmo ter z zmago v domači dvorani Staples Center s 126:111 napredovali v drugi krog bojev za prvaka. Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme s 46 točkami.

Dallas je odlično začel letošnjo končnico z dvema zmagama v gosteh v Staples Centru. A so košarkarji Clippers nadoknadili zaostanek in teksaško zasedbo Mavericks z izidom 4:3 v zmagah poslali na predčasne počitnice. Clippers se bodo v polfinalu zahodne konference v igri na štiri zmage pomerili z Utah Jazz.

Znani so vsi štirje pari konferenčnih polfinalov. V polfinalu vzhodne konference se borijo ekipe Philadelphia in Atlanta ter Milwaukee in Brooklyn, na zahodu pa sta polfinalna para Utah - LA Clippers in Denver Vlatka Čančarja proti Phoenixu, ki je izločil aktualne prvake Los Angeles Lakers z LeBronom Jamesom.

TALK TO ‘EM, LD ????

Objavil/a Dallas Mavericks dne Nedelja, 06. junij 2021

Najboljši posameznik Dallasa in tekme v Staples Centru je bil mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je zbral 46 točk, 14 podaj in sedem skokov. Ljubljančan je bil daleč najboljši igralec že v prvi polovici tekme. Z metom iz igre 10:14, štirimi trojkami, sedmimi podajami, tremi skoki in z neverjetnimi 29 točkami je v prvem delu gospodaril pod obročema dvorane v Los Angelesu.

Dallas je prav po Dončićevi zaslugi dobil prvo četrtino bitke za nadaljevanje končnice s 38:35. Los Angeles si je v drugi četrtini z agresivnejšo igro priboril prednost ter dobil četrtino. Ob polčasu bitke za napredovanje v končnici je bilo 70:62 za domačo zasedbo.

Na začetku drugega dela tekme se je nadaljeval srditi boj, v katerem so bili uspešnejši domači košarkarji, ki so se odlepili od izzivalcev ter po tretji četrtini vodili z razliko 15 točk (100:85).

Pred Dallasom je bila misija nemogoče, kako zmanjšati zaostanek, Clippers pa so bili v boju za preživetje v končnici uspešnejši.

Dončić: Plačujejo nas, da zmagujemo

"Sedma tekma je seveda najtežja tekma. Moraš dati vse od sebe," je po tekmi za ameriški ESPN dejal 22-letni slovenski zvezdnik.  Kljub izjemni statistiki je bil mladi slovenski košarkar po sedmi tekmi močno razočaran. Na vprašanje, na kaj je najbolj ponosen v tej končnici, je odvrnil: "Na nič še. Odkar sem jaz pri Dallasu, smo dvakrat nastopili v končnici in obakrat izgubili. Plačujejo pa nas za zmage. Ni nam uspelo."

Respect ???? #ALLIN

Dončića je pohvalil tudi dvakratni najkoristnejši igralec (MVP) končnice Leonard, ki je bil glavni razlog, da so Clippers na sedmi tekmi izločili Mavericks. "Oh, fant! Res je naredil vse," je dejal Leonard, ki je na odločilni tekmi dosegel 28 točk, deset skokov in devet podaj: "Na koš je metal z izjemno učinkovitostjo, tudi za tri točke, iz preigravanja ... In to vse za svojo ekipo. Res je izjemen igralec. Spremljali ga bomo lahko še mnogo let. Igra po svojem ritmu in za povrh se pri njem vse skupaj zdi enostavno."

"Že na našem lanskem dvoboju je bil on glavna zvezda. Že lani je igral neverjetno. In, če sem pošten, smo vedeli, da je lahko letos še boljši. Vedeli smo, da ima prostor za napredek, seveda, ampak letos je bil še bolj super," je o Dončiću dejal zvezdnik Clippers Paul George in mu namenil še več pohvalnih besed.

"Enostavno igra zelo samozavestno, njegova igra je za njegova leta precej bolj napredna in zrela. Odlično prebere obrambo. Veliko smo se ukvarjali z njim, želeli smo ga zaustaviti, pa je še vseeno obdržal svojo ekipo v igri vse do zadnjega in enostavno improviziral. Pred njim je res velika prihodnost," je prepričan George, s katerim je Dončić po tekmi izmenjal dres v slačilnici.

Trener Dallasa Rick Carlisle je imenoval Dončića za enega od petih najboljših igralcev na svetu in dodal, da je v tej končnici le še potrdil svoj status. "Še naprej moramo graditi ekipo okoli njega," se Carlisle zaveda, da Dončić sam ne more storiti vsega: "Čaka nas izjemno pomembno delo po koncu sezone."