DONČIĆ ZREŽIRAL ZMAGO DALLASA: Odličen začetek končnice (VIDEO)

Svet

Luka Dončića je s trojnim dvojčkom popeljal Dallas Mavericks do zmage v prvem krogu končnice v Los Angelesu proti Clippers. Na prvi tekmi dvoboja teh dveh ekip je bilo 113:103, slovenski zvezdnik pa je v 41 minutah dosegel 31 točk, 11 podaj in 10 skokov, s tem pa je Dallas pred 6117 gledalci izničil prednost domačega igrišča Clippers.

"Zmagali smo, to je vse, kar šteje," je dejal Dončić po tekmi, na kateri je v zadnji četrtini dosegel le en koš iz prostega meta, a je uspešno razigraval soigralce. Skupaj je imel Dallas, ki je vodil skoraj vso tekmo, kar 47,2 odstotni met za tri točke (17:36), Dončić in Tim Hardaway Jr (21 točk) sta jih zadela po pet, Finney-Smith (18 točk) pa štiri.

Bringin’ the energy EARLY ⚡️

Objavil/a Dallas Mavericks dne Sobota, 22. maj 2021

Košarkarji Miami Heat, podprvaki lanske sezone, pa so s porazom po podaljšku začeli dvoboj prvega kroga proti Milwaukee Bucks. Gostitelji so bili boljši s 109:107. Goran Dragić je bil prvi strelec Miamija s 25 točkami.

Dragić je zadel pet trojk iz desetih poskusov, iz igre pa je metal 10:17. Na drugi strani sta izstopala Khris Middleton s 27 točkami in Giannis Antetokounmpo, ki jih je dosegel 26.

Končnico so začeli tudi igralci Denver Nuggets, ki so v Portlandu izgubili proti Trail Blazers s 109:123, slovenski košarkar Vlatko Čančar pri gostih ni dobil priložnosti za igro.