DONČIĆ POSTAVIL NOV OSEBNI REKORD: Uspešna tudi Dragić in Čančar (VIDEO)

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je v severnoameriški košarkarski ligi NBA s trojnim dvojčkom vodil Dallas Mavericks, ki je na gostovanju s 127:123 premagal Sacramento Kings. Dončić je za ta čas šesto ekipo zahodnega dela lige dosegel 25 točk, 17 podaj in 15 skokov. Uspešni sta bili tudi ekipi preostalih Slovencev v NBA.

Dončič je s 17 asistencami postavil osebni rekord v ligi, prav tako z dvanajstim trojnim dvojčkom, s čemer vodi v celotni ligi. Seth Curry je v igro vstopil s klopi in bil drugi strelec zmagovalcev z 21 točkami, Dwight Powell je dodal 17 točk in devet podaj, Tim Hardaway Jr. pa 18 točk. De'Aaron Fox je bil v dresu Sacramenta ob 12 podajah in 27 točkah prvi strelec tekme.

Dallas je prvo četrtino dobil s štirimi točkami prednosti in po izenačenem drugem delu s prav tako razliko odšel na odmor ob polčasu. Tretjo četrtino je nato dobil s 37:26 in zanesljivo povedel, a povsem popustil v zadnjem delu. Še tri minute pred koncem je bilo po košu Dončića 123:111 za Dallas, ki pa je odtlej zmogel le še štiri točke.

Četrto četrtino so dobili domači s 30:19 in v zaključku ogrozili zmago gostov. Dončić je tako 18 sekund pred koncem zadel enega od dveh prostih metov za vodstvo s 126:120, Harrison Barnes (25 točk) pa je takoj nato s trojko znižal na 123:126. Sledila je takojšnja osebna napaka Buddyja Hielda (25 točk) nad Sethom Curryjem, ki je z zadetim prostim metom slabih devet sekund pred koncem postavil končni izid.

Moštvo Miami Heat je doma premagalo San Antonio Spurs s 106:100, Goran Dragić je bil s 17 točkami in petimi podajami drugi strelec zmagovalcev, ki so se ponovno povzpeli na drugo mesto na vzhodnem delu lige in zaostaja le za Milwaukee Bucks, ki so s 36 zmagami na čelu lige.

Denver Nuggets so na svojem igrišču ugnali Charlotte Hornets s 100:86, priložnost za igro je dobil tudi tretji Slovenc v NBA Vlatko Čančar in v dveh minutah za Denver dosegel dve točki ter napravil osebno napako. Denver je drugi v vzhodni konferenci.

V ekipi Miamija je bil najbolj učinkovit Kendrick Nunn, ki je bil s 33 točkami, tudi prvi strelec dvoboja. Vročica je slavila osemnajsto domačo zmago v sezoni ob enem samem porazu in jo le še eno slavje loči, da bi izenačila skupno število domačih zmag v minuli sezoni.

San Antonio je zmagal na treh od zadnjih štirih tekmah, vse proti trem najboljših ekipam vzhodnega dela Milwaukeeju, Bostonu in Torontu, a so za nadaljevanje tega niza preslabo odprli zadnjo četrtino, v kateri so uvodoma zadeli le en met iz prvih 12 poskusov ter izgubili prej pridobljeno prednost.

Dragić je s trojko začel zadnjo četrtino in povedel svojo ekipo v vodstvo z 78:77, nato pa je igral tudi v zadnjih dobrih dveh minutah, ko je bil končni razplet še negotov. Nunn je slabe štiri minute pred koncem povedel Miami do prednosti s 94:83, s so se Spurs le slabo minuto pozneje približali na pet točk.

Razliko bi lahko znižali le na tri, ko je imel Patty Mills, drugi strelec gostov (21 točk), lepo priložnost za tri točke, a je njegov met blokiral Jimmy Butler. Zaključek je nato pripadel Miamiju, ki mu je med tekmo največ preglavic povzročal DeMar DeRozan, ki je 30 točk zadel iz 12 metov, zgrešil pa je le dva.

Tudi Denver je do zmage prišel v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 28:17. Četudi je pred tem še v tretji četrtini vodil že za 20 točk, pa zmagovalec tedaj še ni bil odločen. Hornets po z delnem izidu 21:6 nevarno zapretili. Za slavje domačih sta bila zelo zaslužna rezervista, novinec v ligi Michael Porter Jr., z 19 točkami prvi strelec gostiteljev, in P.J. Dozier, ki je uspešno nadomestil Jamala Murrayja. Ta si je zvil levi gleženj ob koncu prvega polčasa in ni več igral.

Dozier je nato v 13 minutah zbral 12 točk, od tega devet zaporednih za svojo ekipo. Srb Nikola Jokić je bil na pragu osmega trojnega dvojčka z 12 točkami ter po osmimi skoki in asistencami ter je tretji po trojnih dvojčkih v sezoni, pred njim sta le Dončić in LeBron James (9). Na drugi strani je za poražence največ točk dosegel Terry Rozier (20).